У Черкасах міліція за наказом влади заповзялася залякувати очільника міської організації ВО «Свобода»?

30 січня 2013 року, наступного дня після проведеного смолоскипного Маршу пам’яті Героїв Крут, що пройшов у місті, керівника Черкаської міської організації ВО «Свобода» Андрія Лупка заповзялася залякувати міліція, яка, вочевидь, діє за наказом обласної влади. Представники влади, за усіма ознаками, злякалися велелюдної ходи та віча й вирішили помститися свободівцям за своє боягузтво.

Зранку 30 січня о 9:15 на перехресті вулиць Хрещатик та Байди Вишневецького два патрульних автомобілі із сиренами заблокували рух автівки керівника Черкаської міської організації ВО «Свобода» Андрія Лупка, що прямував на роботу. Погрожуючи автоматами, люди, одягнені у міліцейську форму, вчинили протиправні дії, без наявності будь-яких ордерів та документів, не представляючись та не пред’являючи службових посвідчень витягнули свободівця з машини і почали незаконний, несанкціонований обшук приватної власності націоналіста.

Особи у міліцейській формі заявили, що автомобіль Андрія Лупка нібито збив людину у Смілі між 11 та 12 годинами 29 грудня 2013 року. І хоча свободівець зазначив, що у цей час він та його автомобіль перебували в Черкасах, на підтвердження чого є свідки, «міліціянти» склали якійсь протокол із зазначенням вигаданих фактів, щоправда свободівець відмовився його підписувати.

Протримавши очільника місцевої «Свободи» близько години поруч із його автомобілем, «міліціянти» зрештою хутко зникли, очевидно для отримання подальших вказівок від керівництва.

Наразі свободівці вже готують звернення до обласної прокуратури із вимогою дати правову оцінку діям осіб у міліцейській формі та притягти винних у порушенні законодавства працівників міліції до відповідальності. Аналогічне звернення до Генеральної прокуратури готує Уповноважений ВО «Свобода» у Черкаській обласній організації об’єднання Юрій Сиротюк. Найближчим часом він проведе прес-конференцію стосовно політичного тиску на членство Черкаської обласної організації ВО «Свобода» з боку «правоохоронних» органів. Черкаська міська організація ВО «Свобода» планує провести пікетування обласного управління міліції із вимогою піти у відставку його начальника, «героя Мукачевого» і вірного підлеглого губернатора Тулуба Валерія Дернового.

Прес-служба Черкаської міської організації ВО «Свобода»

Останні новини