Коли крутяни вмирали, ліберали мігрували.

Сьогодні минає 95-та річниця героїчної та водночас трагічної сторінки в історії України. Саме 29 січня 1918 року відбувся бій біля залізничної станції Крути між студентською залогою УНР та ордою Муравйова. Черкаси, за ініціативи обласної організації ВО "Свобода", відзначили пам"ять героїв факельною ходою. В заході взяло участь понад 200 патріотів, з них більше половини молоді люди віком від 15 до 30 років.

"Попереду молодь з факелами та прапорами. Оскільки це захід націоналістів, то людей з прапорами інших політичних сил просимо стати позаду" - наголошує голова обласної організації "Свободи" Юрій Ботнар. Люди з прапорами "Батьківщини" понуро сунуть в хвіст колони, там же кілька м"ятих прапорів "Фронту змін". Молодь розбирає факели, та вишикувавшись в шеренги по чотири людини вирушає пішохідною алеєю бульвару Шевченка в бік пам"ятника Тарасові Шевченку біля драматичного театру. По дорозі скандають "Слава Україні", "Слава нації", "Наша країна - наші правила", "Поки крутяни воювали, ліберали мігрували". Окремо скандують гасла на підтримку сім"ї Павличенків. Поряд з колоною чимчикують "Батьківщинівці" Микола та Максим Булатецькі, Анатолій Бондаренко. Десь промайнули Любов Майборода та Леонід Даценко.

Колону супроводжують люди в цивільному, які фільують все на камери. Подейкують що це "тихушніки" СБУ. Також патруль ППС та ДАЇ, який вимагає авто зайняти праву смугу, хоча вони жодних перепон руху колони не чинять. На перехресті із Смілянською даївці ледве не счинили аварію з тролейбусом. Молодь зупиняється на площі біля пам"ятника Шевченкові, де священники Київського патріархату  проводять поминальну панахиду за убієнними.

Захід завершився, залишивши по собі відчуття солодкого щему та гордості історією свого народу, але поряд гіркий присмак від безпорадності нинішніх політиканів та неготовності суспільства до боротьби за свою державу та націю.

Автор Ярослав Нищик

Останні новини