Найбагатший прошарок населення – студенти! А Ви не знали? І я не знала.

Нещодавно у ЗМІ з'явилась інформація, яка сполошила усіх. Від малих до старих.

Цитую: «У Верховній Раді зареєстрували новий законопроект про вищу освіту, у якому не передбачено право студентів на пільговий проїзд. Повідомила про такі зміни Анастасія Сабова, член Молодіжної ради. Сабова наголосила — більшість студентів навчається в обласних центрах або столиці, при цьому, при проїзді, наприклад, у потягах, вони економлять 50% на ціні білету. Якщо ж законопроект приймуть, то студенти, чимала частина яких уже й так знаходиться за межею бідності, взагалі не матиме можливості або навчатись, або жити.»

Мало хто задумавсь над тим, що як раз перед цим, депутати повернули собі пільги. Дивний збіг! Чи не так? При заробітній платі 24-25 тис. грн., вони обдирають, не побоюсь цього слова - студентів, середня стипендія яких складає 560 грн. Вам не здається,що динаміка вже занад-то різка!?

Варто було б зазначити,що у студентів «Пільги на проїзд» - це єдина пільга, і та діє лише на залізничних вокзалах! А у наших «захисників» їх більше десятка. Діти депутатів навчаються закордоном, у найкращих вишах, літають у кругосвітню подорож…Гарно звучить? Правда ж? А через це, тепер сотні студентів будуть бачити своїх рідних та близьких лише на свята. Невже поняття рівноцінні? 

Хоча народні обранці в Україні отримують набагато менше, ніж у Європі, зате вони б’ють світові рекорди за пільгами. Українські депутати мають право безплатно їздити і літати по всій країні, безплатно відпочивати у санаторії Верховної Ради, користуватися службовим авто до 20 годин на місяць, лікуватися в елітній лікарні «Феофанія». Іногородніх депутатів держава забезпечує житлом у столиці. Окрім того, ще цілий рік після завершення своїх повноважень нардепи отримують повну зарплату.

Що ж тепер залишається робити? Кожен повинен вирішити сам для себе… Так і мовчати, чи покласти цьому свавіллю край!? 

Мене зачепили слова одного зі страйкуючих студентів: «Подібна ініціатива парламентарів абсурдна. Складається враження, що голови фракцій не бачили, що підписували. Якщо право студентів на проїзд зі знижками у транспорті, яке передбачене чинним законом про вищу освіту та іншим законопроектом, не буде збережено і в цьому варіанті документу, то ми оголосимо загальноукраїнський студентський Тиждень відмови від навчання.»

Згодьтесь, різко, але можливо іншого виходу у нас і немає!

 

Автор: Марина Суконько-Рибалка
 

Останні новини