Права Черкащан на нерухоме майно захищені: запевняє місцева влада.

Із 1 січня у Центрі надання адміністративних послуг у Черкасах відбувається реєстрація речових прав на нерухоме майно. Після реорганізації БТІ було створено штучний ажіотаж, що нібито громадяни тепер мають перереєструвати усе майно. Державні реєстратори фізично не встигають прийняти всіх бажаючих.
Керуючий справами виконавчого комітету Микола Кудрявцев наголошує: нічого перереєстровувати не потрібно. Реєстрація на всі будинки, квартири, будівлі тощо, які були зареєстровані через БТІ, діє і надалі. Звернутись для реєстрації речових прав на нерухоме майно потрібно лише в разі вчинення певних дій, наприклад, продажу.

Нині й нотаріуси мають право та зобов’язані здійснювати таку реєстрацію. У них також є доступ до загального реєстру речових прав на нерухоме майно.

Але кожен може обрати для себе самостійно, у кого здійснити реєстрацію прав на нерухоме майно. Якщо у нотаріуса, то ця процедура відбувається швидко, практично «на місці», проте коштує дорожче. У державного реєстратора – коштує дешевше, але займає часу – до двох тижнів.

Для зручності громадян державні реєстратори проводять прийом за попереднім записом. Записатися можна за телефоном 33-07-01 або особисто завітавши до Центру надання адміністративних послуг за адресою вул. Благовісна, 170 (вхід зі сторони вул. Дашковича).

Консультації з приводу оформлення права власності на об’єкти нерухомості можна отримати за телефоном 54-05-12, 54-05-13.

Про це повідомляє сайт Черкаської міської ради. 

Останні новини