Сюрпризи та несподіванки 194 округу.

194 одномандатний виборчий округ чи не найскандальніший з округів в нашій державі. Тут звичайно не було такого мордобою як в Первомайську. Однак зафіксовано найбільший відрив переможця. На який влада просто начхала і правдами й неправдами результат було помножено на нуль.

Цей округ був сповнений електоральними сюрпризами і очевидно буде не менш цікавим, а боротьба не менш захоплюючою і безкомпромісною і під час перевиборів. Незважаючи на таку впевнену перемогу Миколи Булатецького зараз стверджувати як повернуться події досить важко. Тому спробуємо розібратися що відбулося на окрузі і що більш важливо, чого очікувати нового.

Такої впевненої перемоги Булатецького ніхто не очікував окрім його штабу. Оскільки як показує об’єктивна соціологія остаточний і рішучий ривок як Батьківщина так і Микола Булатецький зробили в той час коли Жуковська вже відкорковувала шампанське. Фактично за останні 10-12 днів до дня голосування. Бо ще на 10 жовтня піар-акції Жуковської дали результат і вона мала 25% електоральної підтримки. Тому ніхто і не схотів знімати в судовому порядку бо впевнені були у власній перемозі. Оскільки на той час реальний рейтинг Булатецького був на рівні 18% підтримки. Результат з мокрих протоколів просто приголомшив штаби конкурентів. Після чого було задіяно колосальний адміністративний ресурс для ліквідації перемоги.

Що ж очікувати зараз. Спробуємо змоделювати можливий розвиток подій. Вже зараз знову яскраво вимальовується протидія на рівні Булатецький-Жуковська. Однак стартові позиції вже значно відрізняються. В суспільній свідомості Булатецький вже переможець. На боці Жуковської серйозні ресурси, однак вже немає підтримки Одарича, який розсварився з Азотом і не факт, що знайде вона підтримку і в губернатора. Зважаючи на непрості відносини С.Б. Тулуба з олігархом Фірташем. Звичайно ж губернатор офіційно й може підтримати Жуковську, але тут більш важлива фактична підтримка. Сергій Борисович був би зовсім не проти аби Булатецький перебрався на Печерські пагорби. Все-таки з Анатолієм Бондаренком йому працюється куди легше і спокійніше.

З іншого боку Булатецькому залишається надіятись виключно на себе та близьку до себе команду. Розраховувати на суттєву підтримку центральної опозиції, як фінансову так і ідеологічну, не доводиться. Оскільки всі ми стали свідками фактичної здачі округу київськими керманичами під час безкомпромісної боротьби Булатецького. На серйозну підтримку Анатолія Бондаренка з яким знаходиться у відкритому протистоянні також не доводиться. Ні звичайно на публіку як київські керманичі так і Бондаренко будуть грати роль справжніх друзів. Але в таких випадках влучним буде сказати, що за таких друзів не потрібно мати і ворогів.

Важливим фактором на перевиборах безперечно стане явка виборців. Як показує історія будь-яких перевиборів, явка на них зазвичай значно нижча, що опосередковано грає на руку маніпуляторів.

Ще один негативний нюанс – це невизначеність з датою проведення перевиборів. У якнайшвидшому вирішенні цього питання зацікавлений переможець. Натомість Валентині Борисівні і її команді потрібен час щоб забути провальну поразку минулого року як страшний сон.

Отож з Миколою Булатецьким все більш-менш зрозуміло. Його головним завданням залишається потреба максимально мобілізувати свій електорат та зробити все щоб бути єдиним кандидатом від всіх опозиційних сил. 

А от команді Жуковської є над чим попрацювати. Для цього в неї є всі необхідні ресурси та ціла армія політтехнологів. Очевидно необхідно зосередити свою увагу на розколі опозиційного електорату. Для цього безперечно буде задіяно декілька псевдоопозиційних кандидатів. Також очевидно і без системи прямого підкупу не обійтися. Коротко кажучи все для перемоги в Жуковської є. Хоча звичайно прямий підкуп у міському окрузі зробити ефективним набагато важче, але як запевнив один із технологів В. Зубика все можливо зробити навіть в місті, просто вища ціна питання.

Вірогідним залишається зняття найрентиговішого кандидата з перегонів, якщо це буде Булатецький. Але тут потрібно розуміти небезпеку повторення «феномену Пащенка». І це прекрасно розумітимуть технологи кандидатів. Оскільки в разі зняття Миколи Івановича в судовому порядку далеко не факт, що переможе Жуковська, а не другий за рейтингом опозиційний кандидат, а те що такі будуть немає сумнівів.

Джокером перегонів може стати Сергій Олегович Одарич, який може прийняти нелегке рішення і відійти з Черкас. З іншого боку він може виступити і як технічний кандидат Жуковської і загладити цим всі нинішні конфлікти з ПАТ Азот. Адже саме він може значно покусати електоральне поле Булатецького. Ще в памяті беззаперечна перемога Одарича над Булатецьким на виборах мера Черкас в 2010 році. Але тоді є великий ризик повторення сюжету фільму «День виборів», тому це дуже ризикований розвиток подій для штабу Жуковської. Навіть, якщо зараз Одарич все-таки надумає йти на вибори, то мінімум 18-20% підтримки городян він має. За умов реального походу Одарича за депутатським мандатом боротьба за перемогу стає не двосторонньою, а як мінімум трьохсторонньою. І за таких умов шанси на перемогу Сергія Олеговича виглядають досить перспективно.

Очевидно піде на старт перегонів і ряд опозиційних кандидатів другого ешелону, хто як технічний кандидат Жуковської, а хто за власної ініціативи, надіючись пройти в разі зняття найрейтинговішого кандидата від опозиції.

Не варто відкидати і можливість появи чергового грошовитого парашутиста на Черкаських землях, але навряд чи з’явиться такий, щоб ризикувати великими коштами.

Варто очікувати появи серед кандидатів і представника УДАРУ Андрія Кондратенко, який досить несподівано для багатьох посів почесне третє місце на виборах 2012 року. 

Загалом є очевидним що боротьба буде ще більш безкомпромісна і жорстка із застосування найрізноманітніших політичних технологій. Кількість кандидатів точно буде не меншою, а скоріше за все значно більшою.

Тому громадськість не лише Черкащини, а й всієї країни зможе спостерігати за черговою серією захоплюючого блокбастеру «Вибори на 194 окрузі», який безперечно принесе нові сюрпризи та несподіванки.
 

Останні новини