Незвичайний зимовий відпочинок
Кожен в нашій державі має окрім інших прав і право на відпочинок. В нинішніх непростих соціально-економічних реаліях, для більшості громадян, це орієнтовно таке ж право як і на «безкоштовну» медицину та інші права.
Однак навіть за таких умов можна знайти способи цікавого, оригінального, неординарного та незабутнього відпочинку. Таких варіантів досить багато. Та все залежить від вашої фантазії, наявних коштів і бажання експериментувати.
В цьому невеликому матеріалі хочу розповісти власний досвід відпочинку в останньому місяці минулого року. Маючи можливість витратити 2 тисячі гривень на двох, змушений був видумати щось цікаве і недороге.
Спочатку була задумка поїхати в Карпати. Однак в цей час уже фактично почався активний передноворічний сезон, тому навіть на три доби цих коштів могло б і не вистачити. З іншого боку не хотілося того потоку людей як влітку на морі, що наявний в Карпатах з середини грудня до середини лютого.
Тому недовго думаючи вирішили їхати, як кому смішно б не здалося, на море.
Причому влітку минулого року на морі не вдалося побувати тому вирішили заповнити цей пробіл взимку. Для відпочинку обрали місто Генічеськ. Районний центр Генічеського району, Херсонської області. Яке разом з Арабатською стрілкою є морським, кліматичним, грязевим курортом Азовського моря.
Там вже декілька років відпочивав, але влітку. І особливо запам’яталося лікувальне гаряче джерело що знаходиться на Арабатській стрілці за селом Щасливцеве. Це приблизно 25 км. від самого міста. І щоразу відпочиваючи тут виникало бажання потрапити сюди взимку.
Так от щоб дістатися місця призначення взяли квитки на потяг Львів-Сімферополь до станції Новоолексіївка (вартість квитків на двох в обидві сторони близько 300 грн.). До самого Генічеська потяг не йде, оскільки місто знаходиться в стороні від основних залізничних шляхів. Найкраще виїжати звечора щоб вранці бути в Новоолексіївці. Прибувши можна добиратися або автобусом які курсують досить часто або на таксі з імпровізованого «автовокзалу під відкритим небом» за залізничною станцією, дизельний потяг ходить лише влітку. Автобусом це коштуватиме 4 грн. на таксі 30-50 грн., як домовитесь.
Автобус довезе до автовокзалу, в безпосередній близькості з яким знаходиться центральний ринок міста, чи не єдине місце на якому цілий рік вирує життя незалежно від напливу туристів. Ну напевно центральний ринок міста не менший а можливо й більший ніж в Черкасах.
Тут вже можна досить просто знайти житло. Елементарно зателефонувавши за оголошенням чи запитавши в таксиста, яких тут багато і взимку, оскільки як такої зайнятості чи роботи в місті і прилеглих селах просто немає. Звичайно ж пропозиція житла набагато менша ніж в сезон але знайти його не складає жодних труднощів і взимку, оскільки й зимових туристів дуже мало.
Приїхавши на автовокзал нам вдалося за 15 хв. знайти прийнятне житло. Хороший двомісний номер люкс за 150 грн. на добу біля самого моря.
Саме місто невелике і фактично за день його можна обійти пішки, але чисте і залишає приємні враження. Звичайно ж сфера послуг розвинута слабо бо переважно зоорієнтована на літній курортний сезон, але при бажанні можна знайти де відпочити. Є і більярд і боулінг і декілька діючих взимку кафе, ціни такі як в Черкасах, щоправда сервіс гірший.
Приємні враження залишило відвідування Генічеського краєзнавчого музею. Місто живе своїм життям, навіть потрапили на мітинг комуністів з приводу протистояння різних груп у міській раді, доречі в такому маленькому місті вони зібрали не менше людей ніж регулярно збирає черкаська опозиція в обласному центрі. Очевидно вони тут популярні.
Ще запам’яталося гасло кандидата від комуністів на виборах до парламенту Коваленко: «Олигархов на кол». І агітка того ж кандидата яка розвеселила, в якій окрім закликів і програми містилося вибачення кандидата за те, що розклеює свою агітацію з обіцянкою прибрати все коли стане депутатом. Але головне, що тут відчувається, то це спокій і відчуття перебування на краю світу.
Ну і звичайно ж головне за чим приїхали це покупатися в гарячому джерелі.
До нього можна дістатися або автобусом, вони на Арабатську стрілку ходять регулярно або на таксі. Назад з джерела можна й попутнім транспортом, незважаючи на зиму Арабатська стрілка живе, адже зима тут час будівництва, тому попутній транспорт трапляється.
Гаряче джерело являє собою невеликий басейн-копанку який наповнений гарячою йодованою та мінералізованою водою. Він заповнюється гарячою водою яка б’є з підземного соляного озера що знаходиться на глибині 1600 метрів і виливається з встановленої металевої труби. Температура води на виході з труби 80-90 градусів. Як і годиться джерело виявили випадково в 60-х роках минулого століття під час будівництва. Також поруч з гарячим джерелом знаходяться і лікувальні грязі.
Навіть взимку тут досить людно. Дехто спеціально приїжає сюди на профілактичне лікування суглобів, опорно-рухової системи та поселяються в Щасливцево. Однак взимку тут немає де відпочити, тому краще поселятися в місті.
Загалом ми пробули в цьому по-своєму цікавому місті три повних доби і залишились сповнені приємних вражень. Тому всім рекомендуємо.