Черкасам варто готуватися до масових подаянь.

Вибори, що відбулися 28 жовтня 2012 року, не принесли бажаного спокою для  черкащан. 194 та 197 одномандатний виборчий округи готуються до другого пришестя. Не секрет що виборчий процес відбувався на фоні масових обіцянок та реальних фінансових потоків, що невеличкими частинами осідали в кишенях виборців. Сьогодні ми спробуємо розібратися кого з нових чи старих кандидатів черкащани, ймовірно, побачать у виборчих бюлетенях і що це може їм принести. 

Почнемо ми з 194 виборчого округу. Ні для кого не секрет, що однозначно висуватиметься Микола Іванович Булатецький. Фактичний переможець виборчих перегонів, у якого вже вдруге відібрали перемогу та мандат Народного депутата. Микола Іванович проводить виборчу кампанію на фоні своєї харизматичності та популярності серед активної частини черкащан. Великих коштів він у виборчу кампанію не вкладає, робота ведедься силами людей, які позиціонують себе як прихильники Булатецького за рахунок активізації їх роботи. Ніколи операцій по розсіванні гречки кандидат від Об'єднаної опозиції не проводив, а тому жадібним до наживи виборцям від нього нічого не перепаде. Відритим, незважаючи на всі запевнення, є й питання чи висуватиме Об'єднана опозиція Миколу Івановича, чи все ж доведеться йти самовисуванцем.

Безперечною є кандидатура і Валентини Борисівни Жуковської. Робота ведеться вже в кількох напрямах. Очевидно, що певні кошти перепадуть на ОСББ, керівники яких згодяться допомогти в веденні агітаційної роботи. Також  в місті є велика частина об'єктів, що є фактичною власністю Дмитра Фірташа і при цьому потребують ремонту. От це, напевне, буде подано як черговий подарунок місту. Ну і звичайно славнозвісні тролейбуси, які стоять на території "Азоту". Перед виборами зникнуть всі юридичні перепони передання їх  у власність міста. Можливо, що нарешті виборці поїдуть на виборчі дільниці на нових тролейбусах. 

Питання висунення на виборах Андрія Кондратенка від "УДАРу" теж є відкритим. Не секрет, що кандидат, який прийшов на фініш пергонів третім, був лише технічною кандидатурою, яка мала б відтягти голоси в опозиційного кандидата. І тепер питання наскільки потужним є лоббі Фірташа в "УДАРі", і чи висуватиме ця партія кандидата від себе. Адже, хоча голова обласного осередку Віталій Іляшенко і запевняв про підтримку єдиної кандидатури, зрозуміло, що не він вирішуватиме це питання.

Також висунуть кандидата від Партії Регіонів. Як показали вибори, негатив від цієї політичної сили Віктору Парамонову вдалося прийняти на себе. І частина виборців повірила, що Жуковська не є провладним кандидатом.

Ймовірним є висунення на виборах мера Черкас Сергія Одарича. Міський голова, який позиціонує себе як противник губернатора Сергія Тулуба, може відтягнути голоси черкащан у Миколи Булатецького, адже Сергія Олеговича вже сприймають як свого.

Схоже, що спробує свої сили на окрузі і кандидат від "УДАРу" по 195 округові Олександ Чуприна. Досвідчений політик вже показав свою інфантильність та схильність до сміливих рішень. І навіть зважаючи на незадовільний результат по 195 округові Сан Санич прийде на перевибори щоб отримати елементарне задоволення від процесу. Адже дуже любить він коли його слухають, а зручнішого часу не буде. От і буде кандидат який для виборців і промову зможе забабахати на пів години, і караоке заспівати.

Проте набагото більше багатих кандидатів прийде на 197 округ. В свой переважній більшості він сільський, а отже населення більш схильне до фінансових заохочень. Потрібно буде не багато - грошей більше ніж у Губського і не висуватися від Партії Регіонів, а таких кандидатів, які не пройшли по своїх округах 28 жовтня набереться не один десяток. Скоро побачимо хто з них буде першим.

Останні новини