Вчора вперше в історії Черкаського СІЗО ув'язнений був Охрещений
Як повідомляється на офіційному сайті держнавної пенетенціарної служби вчора вперше в історії Черкаського слідчого ізолятора ув’язнений прийняв таїнство святого Хрещення
24 січня стало незвичайним днем для одного з ув’язнених Черкаського слідчого ізолятора. З самого ранку сюди прибув отець Олександр, ієрей Свято-Троїцького собору, який провів для 16-річного Гаріка обряд Хрещення. Хлопець розказує, що раніше навіть не думав про питання віри та релігії, однак у стінах слідчого ізолятора часу на роздуми вдосталь. Немалу роль у прийнятті цього рішення відіграли й візити священнослужителів до слідчого ізолятора, а також те, що всі друзі хлопця, хто залишився на волі, і сусіди по камері вже хрещені.
Також Гарік розповів, що на волі встиг закінчити лише 9 класів загальноосвітньої школи, тепер програму 10-го опановує вже в СІЗО. Життя розділила навпіл крадіжка, яку скоїв хлопець, і в якій нині дуже розкаюється. Вірить, що прийнявши хрещення, очиститься від скоєних гріхів та матиме право просити прощення у Господа за них.
За словами заступника начальника управління ДПтС України в Черкаській області Андрія Стрижова такий випадок в історії Черкаського слідчого ізолятора перший.
- Приємно, що людина стає на вірний шлях, а ще більше радує, що це зовсім молода людина. Тобто можемо сподіватись, що все хороше в житті у Гаріка ще попереду, – говорить Андрій Миколайович.
Щоразу відвідуючи установи виконання покарань чи слідчі ізолятори священнослужителі намагаються пояснити засудженим і ув’язненим, що, попри їх перебування у місцях позбавлення волі, Бог завжди з ними. Отець Олександр наостанок теж розповів Гаріку, що віднині кожен його день може стати початком нового життя. Головне - щиро покаятись у своїх гріхах і молитись, просячи допомоги у Бога.
Від себе ж додамо, що щиро бажаємо стати на шлях виправлення й покаяння якомога більшої кількості ув"язнених. Але щоб це відбувалося не лише за святим духом, а й реальними кроками держави які б спрямовували засуджених не до нових кримінальних діянь а повертали їх до повноцінного життя. З останнім нажаль - великі проблеми.