Відібрана перемога

З 4-го по 6-те січня у Черкасах відбувся турнір з міні-футболу «Різдвяний Кубок Явора». Організатором виступила дитячо-юнацька футбольна школа ФК «Явір». Учасниками чемпіонату стали 10 команд чотирьох вікових категорій: гравців 1998 – 1999 років народження, 2000 – 2001 років народження, 2002 – 2003 років народження та 2004 – 2005 років народження.

Протягом 4-5 січня тривали змагання команд 1998 – 1999 років народження, які відбувалися за «кубковою системою»: команда, що перемогла, – проходить далі, команда, яка зазнала поразки, – залишає турнір. До фіналу змагань пробилися вихованці черкаської команди «Дніпро-80». Від Сміли у цій віковій групі виступила команда «Явір-Ажур».У фінальному матчі «Явір-Ажур» програв з рахунком 3:2, але, незважаючи на це, сміляни в кінцевому результаті, згідно суддівського рішення, були визнані переможцями. Рішення суддів віддати перемогу команді «Явір-Ажур» було пов’язане із дискваліфікацією команди «Дніпро-80» за неспортивну поведінку її вболівальників. Отож, остаточний розподіл призових місць «Різдвяного Кубку Явора» у віковій групі команд 1998 – 1999 років народження виглядав наступним чином: І місце – м. Сміла, ІІ місце – м. Умань, ІІІ місце – с. Білозір’я.
Проведення таких турнірів це дуже добра справа. Проте чи варто вже на такому рівні привчати дітей до несправедливості та підтасовок. Якось дивно співпала назва турніру та команди, якій відділи перемогу. Та й формулювання «неспортивна поведінка вболівальників» теж дуже дивно виглядає на цьому фоні. Автор так і не почув жодного образливого вигуку з боку вболівальників черкащан до їх суперників, а якщо до такої поведінки можна віднести святкові вогні для тортів, які запалили після матчу, то хай це буде на совісті суддів.
Насправді, ймовірно, для команд з регіонів була незвичною сама атмосфера, як і незрозумілою стала культура вболівання черкащан. Як пояснив один з вболівальників за команду вболівали наймолодші представники черкаського руху Ультрас. І закиди в своїй проплаченості були відкинуті в жорсткій формі, адже як стверджують фанати це найгірша образа яку можна почути від клубу.
Загалом це не перший турнір, на якому «Дніпро-80» має таку серйозну підтримку, наймолодші ультраси «катали виїзда» і в межах Черкаської області і навіть до Києва,щоб підтримати команду в виїздних матчах.
Проте, незважаючи на відібраний кубок, гравці та вболівальники разом відсвяткували відібрану перемогу святковим салютом та почали готуватися до нових перемог.
А тренер команди наостанок сказав: »ВЕЛИКА ПОДЯКА ВІД КОМАНДИ ДНІПРО ВСІМ ВБОЛІВАЛЬНИКАМ ЯКІ ПІДТРИМУВАЛИ НАС НА ЦЬОМУ ТУРНІРІ І БУДУТЬ ПІДТРИМУВАТИ НАДАЛІ, МИ ГРАЄМО І ПЕРЕМАГАЄМО ДЛЯ ВАС, ФУТБОЛ БЕЗ ВБОЛІВАЛЬНИКІВ ЦЕ АБСУРД. НЕХАЙ ЗАЗДРЯТЬ ВСІ ТІ, ХТО НЕ МАЄ ТАКОЇ ПІДТРИМКИ, НІ ДИНАМО, НІ ШАХТАР, НАВІТЬ У 14 РІЧНИХ ЮНАКІВ БАРСЕЛОНИ НЕ МАЄ ТАКОЇ ПІДТРИМКИ..».
 

Останні новини