День Соборності у Черкасах. Як влада мстилася опозиції.

 

22 січня 2013 року вся Україна вшановувала акт злуки УНР та ЗУНР 1919 року. Місцева влада схоже вирішила помститися за зіпсовані урочистості, які проходили 21 січня в Драматичному театрі. Тоді, нагадаємо, активісти під проводом жінок депутатів обласної ради Наталії Старікової та Любові Майбороди винесли на сцену плакат із закликом звільнити політичних в"язнів.

Тому саме на наступний день комунальники огородили Соборну площу в місті Черкаси, ніби-то з причини демонтажу новорічної ялинки. Демонтаж справді проводили, почавши близько 12 години, а завершили відразу по завершенні акції опозиційних сил. Саме так влада нагадала хто в місті хазяїн. Акцію довелося проводити на тротуарі біля площі.

Долучилися до акції "Батьківщина", "Фронт змін", "Свобода", "Народний рух України", "Громадянська позиція" та "Удар", який був представлений фактично всім керівництвом міської та обласної організації. Пізніше до ударівців приєдналося ще кілька осіб. Також були помічені депутати обласної та Черкаської міської ради(загалом близько 15 чоловік) від "Батьківщини". До самої акції приєдналися близько 200 чоловік, проте через велику кількість політичних прапорів частина молоді відійшла в сторону, відмовившись ставати під прапори, як вони вважають, популістів та показушників (цитата). Загалом опозиційні сили показали як можна перетворити акцію, заплановану для підняття свого рейтингу, в антирейтинг. Після створення символічного ланцюга, більше половини розійшлися, а для тих хто лишився виступали місцеві політики. Виступали на старій заїждженій платівці. Схоже що Миколі Івановичу Булатецькому треба вчергове побитися з міліцією, щоб у місцевих політиків з"явилася тема для виступів, а то виходить, що перевибори вже скоро оголосять, а теми з якої стартує виборча кампанія ще не знайшли. На цьому фоні було чітко помітно небажання Булатецького стояти поряд з головою обласної організації "Батьківщини" Анатолієм Бондаренком. Як і не бажання Булатецького взагалі виступати на цьому заході. Схоже що в політиків і справді серйозний конфлікт, якби це не заперечував Бондаренко ( Микола Булатецький не заперечує наявність конфлікту).

Черкаська обласна влада за відсутності очільника області показала клас, на ділі довівши, що черкаську опозицію не треба розганяти кийками та судовими заборонами - вона і сама здатна перетворити будь-яку подію в фарс.

Останні новини