Чи будуть зміни в опозиційному королівстві?

Незважаючи на новорічні та різдвяні свята, що ще не завершились, політичне життя міста Черкаси вирує, не затихає ні на хвилину. Та це й зрозуміло. З одного боку в місті базуються два недообраних депутати-Микола Булатецький та Леонід Даценко, які роблять все можливе, буквально вивертаючись навиворіт, щоб виборці про них не забули. І це при фактичній відсутності бюджету. І тут теж треба задумуватись про реалії сьогодення. "УДАР" та "Свобода" оголосили що не будуть висувати кандидатів на цих перевиборах по 194 та 197 округах. І якщо по 197 округові ця ситуація справді виглядає реально, адже кандидат від "УДАРу" Павло Філіпенко показав там мізерний результат, а отже сенсу ще раз висуватися йому немає, то по 194 округові результат Андрія Кондратенка вагомий. А знаючи невміння Миколи Івановича домовлятись, а також пам"ятаючи про цікаві факти, які спливали під час виборів(це і особиста неприязнь Кондратенка до Булатецького, і розуміння того, що насправді "УДАРівець" виступив лише "весільним генералом", який жодним чином не розраховував на перемогу), можна бути переконаним, що ніякі обіцянки зараз не матимуть ціни під час висування кандидатів. Проте є в Миколи Булатецького і козирі: саме він очолював осередок "Партії Реформи і Порядок", колишній очільник якої Віктор Пинзеник зараз в партії Віталія Кличка. Там же на керівних посадах багато колишніх ПРПістів, отже принаймні зараз домовитись є шанс. Незрозуміла ситуація взагалі з висуненням Булатецького та Даценка, адже конфлікт першого з обласним очільником "Батьківщини" Анатолієм Бондаренком теж є загальновідомим. І яку позицію зараз займе останній - теж незрозуміло. Помітно лише одне - на вибори точно піде Валентина Жуковська. В її новому старому виборчому штабі вже відбувся розбір польотів, зараз масово проводяться соціологічні опитування, за результатами яких, схоже, збираються провести роботу над помилками.

Є питання і до роботи самого Анатолія Бондаренка. Народний депутат Леся Оробець, після завершення колотнечі на ОВК 194, вже з Києва, зробила заяву, що в області відбудеться розбір польотів після  Нового Року. Чекаємо. Натомість відразу стало помітно хто боїться цього розбору: Старікова (очільник "Фронту змін" в області) та Бондаренко наввипередки кинулись змагатись в політичній креативності. Проте якщо до пані Наталії питань все ж не буде, очевидно, адже "Об"єднана опозиція", штаб якої вона очолювала, перемогла на виборах в області, показавши найбільший відсоток виборців, то крісло обласного очільника "Батьківщини" зашаталося.

Тут Бондаренку пригадали і дивні стосунки з очільником області Тулубом, і перипетії з головою ОВК 198,  і здачу квоти членів комісій на цьому окрузі провладному кандидатові. Ніякі відвідини суші-барів цього змінити не можуть. Ну а питання чи зливав вибори на своєму 199 окрузі пан Анатолій, кожен має вирішувати для себе. Відомо лише одне - штаб одного з головних конкурентів Бондаренка, - Сергія Терещука, - очолював не хто не будь, а депутат обласної ради від фракції "Батьківщина", друг Анатолія, Олексій Антонович Озірний. Та це напевне випадковий збіг, і Анатолій Бондаренко про це не знав.

Пройшло вже свято Нового Року, і тепер вся Черкащина, затамувавши подих, очікує на месію, який прийде і наведе лад в обласній опозиції.

Останні новини