Буцький каньйон: Маленька Швейцарія чи Український Стоунхендж?

Живучи на Черкащині і цікавлячись її історією, я довгий час не мав жодного уявлення про те, що тут є каньйони. В моїй уяві це щось суто американське, можливо норвезьке, із її фіордами. Проте виявилося що це взагалі унікальне явище для території України. Знаходиться Буцький каньйон в селищі Буки Маньківського району Черкаської області на річці Гірський Тікич утворений у гранітах, вік яких оцінюється у 2 мільярди років.
Тут знаходяться залишки імовірно рукотворної споруди з величезних брил граніту, що дуже подібні до всесвітньо відомого Стоунхенджу. Цей «український Стоунхендж» ще мало досліджений. На початку каньйону збереглися залишки водяного млина, який збудували біля водоспаду-перекату «Вир», саме в Буках була збудована перша гідроелектростанція на території сучасної України. Залишки цієї будови дивляться на нас пустими вікнами.
Популярне місце серед альпіністів, адже такі скелі є лише в Криму та біля Житомира. Свідченням чому є велика кількість залізних костилів, забитих в вертикальні стіни каньйону.
В 1972 році даному об'єктові було надано статус державної пам'ятки природи місцевого значення.
Нажаль держава не знайшла місця такої унікальної пам"ятки, як не знайшла його і для безлічі інших прекрасних місць України.

Останні новини