Користувацький вхід

Сьогоднішні реалії станції швидкої допомоги м. Черкаси.

З новим законом про реформування невідкладної допомоги в Україні зокрема і у Черкаській області хотілось би згадати якою вона була до 2013 року і сподіватися на те, що в в зв’язку з реформами відбудуться зміни на краще. Оскільки ми не фахівці в даному питанні, за роз’ясненнями ми звернулися до людини яка працює лікарем швидкої допомоги понад 10 років. Звичайно ж на умовах анонімності. Так ми вирішили зробити тому, що лише людина яка можна сказати «вариться» в цьому може дати більш-менш достовірну інформацію. А не яскраву і прикрашену, яку ми постійно чуємо з уст чиновників від медицини. Тому нижче розміщуємо все те, що нам повідомили.

Раніше швидка медична допомога мала лікарів терапевта, кардіолога…а коли вони пройшли спеціалізацію «Лікаря швидкої допомоги» всі стали на один рівень. На папері. А на практиці це лікарі з різною практичною і теоретичною підготовкою. Тепер пацієнти грають в лотерею, хто який білет витягне. До кого на інфаркт міокарда приїде терапевт, а до кого кардіолог в минулому, не може знати ніхто. Хоча кожен з нас 100% вибрав би кардіолога при інфаркті.

Був випадок, коли жінка з чоловіком ідучи ввечері від друзів, відчула себе не добре і чоловік викликав швидку. Приїхала бригада в складі водія і фельдшера, останній не знав за що йому братись, чи знімати кардіограму, чи вводити ліки, чи пробувати піднімати жінку для того щоб транспортувати в лікарню…..і на очах у нього, водія, чоловіка і перехожих молода людина пішла з життя. Якби на той час в складі бригади був хоча б ще один санітар…можливо б людина залишилась жива.

В день по місту Черкасах курсує десь до 20 машин швидкої медичної допомоги, вночі менше, так як керівництво вважає, що вночі населення менше хворіє ніж вдень.

Головний лікар станції швидкої допомоги не давав змоги підзаробітку для лікарів за сумісництвом або замінювати коли людина на лікарняному. Так як кошторисом на поточний рік гроші закладені і навіть коли швидка стоїть просто з водієм гроші все одно виділяються. Таким чином є економія на бензині, заробітній платі, а вкінці року премії і доплати для самого ж Олега Стадника.

Невідома доля й постійних благодійних внесків для станції швидкої допомоги, які платить населення.

Лікарі та фельдшери знаходяться в антисанітарних умовах, не мають нормальної роздягальні, кімнати для прийому їжі. Ремонт на станції проводили років 15 тому і косметичного характеру. Поточні ремонти не проводились і напевне не планувались.

В аптечці невідкладної допомоги: аналгін, валідол, магнезія, димедрол і…все! Апаратура застаріла і не те що виходила з ладу, а й деяка взагалі не вмикалася. А там де вмикалася то працював один фельдшер, якому потрібно було б одночасно провести медикаментозну терапію, зняти ЕКГ і транспортувати пацієнта. Після переходу до підпорядкування обласним чиновникам у 2013 році нарешті з’явилась нова апаратура і лікарям на викликах медикаментів вистачає. Цікаво як буде із штатними одиницями.

Були випадки що через те що фельдшер працює сам, він вимагає у родичів пацієнта гривень 20 за поверх, наче холодильник транспортує, а не хвору людину, якій зараз потрібні будуть великі кошти на медикаменти, так ще на бензин гривень 50 може попросити з поясненням, що вони за нього платять. Є й такі що ні нести, ні везти нікуди не будуть поки не заплатите!

Всі пам’ятають як матір Олега Стадника скиталась довгий час в ІІІ міській лікарні по різних відділеннях, зокрема, в терапії, хірургії, неврології і кардіології. Вона була сама самісінька, їла тільки лікарняну «їжу» і до останньої хвилини свого життя ходила по коридорах лікарні і питала у медичного персоналу коли ж мій синочок приїде. Він так і не приїхав…Мати померла.

Перша жінка Олега Стадника була дуже хорошою людиною. Але так сталось, що вона захворіла на онкологію. Він в свою чергу заборонив оглядати її лікарям, хоча вона й просила про допомогу і переховував її в одній з палат, то ї ж таки ІІІ міської лікарні. Відвідувати його жінку мав право тільки головний лікар Федорук. Там вона й померла. 

Олег Стадник не розуміє людський біль!
Лікарі називають його «Садік» від слова Садист!!!
В минулому лікар травматолог!!!

Поки таке керівництво буде в Черкасах, доти буде занепад медицини на місцевому рівні і гинутимуть люди.

Якщо обласна медицина розвивається, то міська навпаки занепадає. Відкрито обласну дитячу лікарню, новий діагностичний центр при обласній лікарні, закуповується нове обладнання. Намагаються укомплектувати область медичними працівниками домовляючись з університетами та коледжами про працевлаштування студентів.

 

Останні новини