До 200-річного ювілею з дня народження Семена Гулака-Артемовського влада не знайшла коштів на реконструкцію музею та площі його імені в Городищі.

Сьогодні 5 лютого 2013 року в прес-центрі облдержадміністрації відбулася прес-конференція заступника голови ОДА Анатолія Безверхнього на тему: «Черкащина відзначає 200-річний ювілей із дня народження Семена Гулака-Артемовського».

Безпосередньо перебуваючи на цьому заході не можемо не  відзначити, що він не був позбавлений звичного формалізму. Та й взагалі не нагадував обговорення, а більше походив на сухе донесення інформації. Кожен сказав, що хотів сказати - на цьому й розійшлися. Говорили ж переважно експерти, оскільки наявні представники ЗМІ не зовсім володіли предметом обговорення. Все ж коротко відмітимо найбільш важливі моменти.

Захід відкрив своїм коротким виступом заступник голови ОДА, який повідомив чому ж ми всі тут зібралися і з якої нагоди. Також відзначив, що у зв’язку зі змінами в Кабінеті Міністрів не всі пропозиції до відзначення ювілею було враховано. Проте ми й надалі ініціюватимемо ці питання перед Міністерством культури, зокрема, щодо виділення фінансової підтримки.  Після початку обговорення заступник губернатора змушений був відкланятись, очевидно для вирішення більш нагальних проблем.

В якості експертів виступили: заступник голови Городищенської райдержадміністрації Тетяна Горідько, директор Городищенського районного музею імені С.С.Гулака-Артемовського Олександр Щепак, заступник начальника управління культури ОДА Микола Суховий, директор Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського Валентин Хороший, в.о. художнього керівника Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка Сергій Проскурня.

Спілкування продовжила заступник голови Городищенської райдержадміністрації Тетяна Горідько, яка наголосила, що ім’я С.С. Гулака-Артемовського носять місцеві музей, Палац культури, школа мистецтв, міська школа №1 та площа в центрі міста, де йому встановлено пам’ятник (скульптор Галина Кальченко та архітектор Анатолій Ігнещенко). Також вона повідомила, що на 2013 рік припадає ще кілька важливих дат, пов’язаних із іменем городищенського самородка, а саме: у квітні відзначатиметься 150-річчя першого виконання першої української опери «Запорожець за Дунаєм» та 140-річчя від дня смерті Семена Степановича. Тож рішенням районної ради 2013 рік на території Городищини оголошено Роком С.С.Гулака-Артемовського. Але не обійшлося й без ложки дьогтю в бочці меду. Так із розмови стало зрозуміло, що до цих ювілейних дат влада не спромоглася знайти кошти на вирішення проблеми реконструкції площі Гулака-Артемовського та музею його імені в Городищі. Ціна питання 8 млн грн.

Варто відзначити думку директора музею Гулака-Артемовського, Олександра Щепака. Слід по-новому прочитати і біографію і твори славетного черкащанина, але можливо ми ще й не готові до цього, - підкреслив він.

 Сюрприз готує і колектив Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка. Його керівник розкрив журналістам таємниці підготовки створення вистави про знаменитого митця. Сергій Владиславович Проскурня зауважив, що вистава називається «Невідомий Артемовський» і має розкрити невідомі та маловідомі сторінки з життя та творчості митця. Її прем’єру призначено на ювілейний день –16 лютого 2013 року. А днем раніше відбудуться офіційні урочистості заходи на Городищині.

 

Останні новини