Жуковська "відкриває Америку" черкащанам

Шановні читачі публікуємо повністю допис Валентини Борисівни Жуковської оприлюднений нею сьогодні на власній сторінці в фейсбуці. В якому вона подає своє бачення вирішення суспільних проблем. І пропонує так звані "прості речі". Як говориться, завжди є простий шлях вирішення проблем, але не завжди він правильний. Однак ми не будемо в даному матеріалі аналізувати думки висловлені пані Жуковською, а залишимо це на розсуд читачам. Оскільки ми надіємся в найближчий час безпосередньо поспілкуватися і поставити ряд запитань у відкритому інтерв"ю. А питань на які як ми, так і черкащани не отримали відповідей дуже багато. 

 

Кожен з нас вміє робити свою роботу. Хтось будує будинки, хтось лікує чи навчає дітей, хтось працює на хімічному підприємстві. А чим займаються українські політики?
Спостерігаючи за постійними конфліктами між владою та опозицією, в середині опозиції як в пресі та політичних ток-шоу, так і в сесійній залі виникає питання – яке ж основне завдання політиків?! Чи можуть народні обранці на деякий час покинути своє захоплення скандалами та взаємними звинуваченнями, пошуками зрадників та тушок? Мені здається час зосередитися на вирішенні питань економічного та соціального розвитку.
Тим більше, що деякі речі знаходяться на поверхні. В період економічної кризи чим має займатися уряд та політики? Правильно – захищати власні економічні інтереси, власного товаровиробника, стимулювати виробництво у державі, а, отже, і створення робочих місць. Ви скажете для цього потрібна складна спеціалізована програма, яку складно реалізувати в короткий час... Я скажу – потрібно просто змінити пріоритети у політичній діяльності та державному управлінні.
Я подивилась цифри державних закупівель за 2010-2012 рр. В усьому світі саме державні закупівлі є інструментом уряду для підтримки і розвитку національної економіки. Навіть в Україні суми закупівель зростають рік від року. Якщо в 2010 це було 353 млрд. грн., то вже за 9 міс 2012 року обсяг державних закупівель становив 545 млрд грн. Скільки ж цих грошей доходить до українського виробника? Згідно даних Федерації роботодавців України - не більше 20%.
Виходить, що ми увесь цей час, десятиліттями за рахунок державних грошей, тобто наших податків, стимулюємо розвиток економік інших країн. Це ми з вами створюємо у Кореї, Китаї, Німеччині нові робочі місця, допомагаємо там розвивати інноваційну модель економіки тощо.
Натомість ситуацію можна виправити досить простим уточненням до Закону "Про здійснення державних закупівель". Пункт 2 статті 16 доповнити наступним змістом: «учасники державних закупівель можуть бути тільки компанії, які мають виробничі потужності або сервісні центри по обслуговуванню обладнання в Україні».
Таким чином іноземній компанії (як наприклад Huinday), за бажання взяти участь в тендері державних закупівель та продати свою продукцію, потрібно буде потурбуватись про створення сервісного центру в Україні. А це, знову ж такі, - нові робочі місця у нас в країні, новітні технологій у виробництві та надходження податків до бюджету. До речі, і питання адоптації потягів до наших колій не стояло б настільки гостро.
Ви не повірите, але подібну практику застосовують багато країн, в тому ж числі і розвинених, в рамках політики "купуй національне". Саме ця тенденція сьогодні простежується у діях урядів країн Німеччини, Франції, Великобританії та інших. Невже ми багатші настільки, що можемо дозволити собі безкінечні непродуктивні баталії у стінах парламенту та ігнорування настільки простих і очевидних економічних правил.
Запропоновані мною зміни до законодавства виглядають як прості речі, але саме вони інколи можуть зробити багато. Просто потрібно знати, що робити і хотіти це робити. Потрібно просто працювати. 

Останні новини