"Знову за рибу гроші" - парламентська опозиція вимагає від ЦВК встановити результати виборів до Верховної Ради по 5-ти проблемних округах

Парламентська опозиція вимагає від ЦВК встановити результати виборів до Верховної Ради в округах №№ 94, 132, 194, 197, 223 за протоколами ДВК. Відповідний проект постанови за підписами голів трьох опозиційних фракцій - «Батьківщина» Арсенія Яценюка, «Удар» Віталія Кличка та «Свобода» Олега Тягнибока - зареєстровано в парламенті в понеділок, 4 лютого, під №2166.

У пояснювальній записці до проекту постанови «Про встановлення результатів виборів до Верховної Ради 28 жовтня 2012 року в одномандатних виборчих округах» наголошується, що за результатами протоколів дільничних комісій у «проблемних» округах перемогли кандидати від опозиції Віктор Романюк (округ №94), Анатолій Корнацький (округ № 132), Микола Булатецький (округ № 194), Леонід Даценко (округ №197) та Юрій Левченко (округ №223).
Однак 5 листопада 2012 року Центральна виборча комісія прийняла постанову про неможливість достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів в округах № 94, 132, 194, 197 та 223.
ЦВК мала змогу достовірно встановити реальне волевиявлення виборців на підставі протоколів дільничних виборчих комісій. Своєю постановою, підкреслюють в опозиції, Центрвиборчком порушив норми Конституції, що закріплюють принципи народного суверенітету, та не врахувала фактичне волевиявлення громадян, переконані в опозиції.
Опозиційні фракції вимагають від ЦВК в десятиденний термін достовірно встановити результати виборів народних депутатів, що відбулися 28 жовтня 2012 року в одномандатних виборчих округах №№ 94, 132, 194, 197, 223 на підставі оригіналів протоколів дільничних виборчих комісій відповідних округів.

Спробуємо розібратися чим можна пояснити такий нововиявлений прояв турботи про фактичних переможців на проблемних округах. Оскільки серед них представлені і два округа Черкащини і зокрема переможці Микола Булатецький та Леонід Даценко. Принагідно ж нагадаємо що жодної реальної підтримки вищеназвані переможці від своїх побратимів по опозиції під час "бойових дій" в ЦВК  не отримали. Якщо ж логічно подумати то саме тоді їм підтримка була найнеобхіднішою. Такий різкий порив сумління опозиційних лідерів очевидно продиктований кризою жанру в діях опозиції. Оскільки всі прекрасно розуміють по обидва боки барикад, що така допомога зараз "як мертвому припарки". Слід вже готуватись до перевиборів. Хоча технічно встановити результати принаймні в Черкасах по округу № 194 цілком реально де вся виборча документація збережена, але цього робити ніхто не буде. Оскільки не дарма були кинуті такі ресурси на зрив підведення підсумків голосування по цьому округу, щоб зараз так легко все злити.

З іншого боку, вирішуючи питання кризи жанру, все ж таки опозиція може щось отримати і для себе. А зокрема, собі підвищення рейтингу та суспільної важливості, кандидам-переможцям - чітко визначену дату перевиборів. І в результаті можливо навіть ще декілька депутатських мандатів, але це вже в більш довгостроковій перспективі.

Нині ж захист волевиявлення громадян опозицією на так званих проблемних округах виглядає як використання давно засвіченого козиря. І не становить ніякої політичної загрози фальсифікаторам і партії влади зокрема. В той же час опозиційним силам необхідно вносити нові й нові коливання в роботу парламенту оскільки комуно-регіональна більшість не стійка. По-причіні відсутності багатьох регіоналів-бізнесменів.

Для подальшого нагнітання антивладної істерії в країні потрібні нові політичні сюжети. Оскільки на сьогодні опозиція та й суспільство ради такої опозиції, не готові на реально радикальні дії як в парламенті, а що більш важливо і поза парламентом. Тому ми стаємо свідками появи отаких от нових старих політичних сюжетів. Це лише черговий раз підтверджує що кандидатам-переможцям варто розраховувати на власні сили та виборців.
 

Останні новини