Журналісту шиють кримінал за розслідування статків прокурора

В Черкасах журналісту видання «Кропива» шиють кримінал через розслідування статків прокурора обласної прокуратури.

Так після кількох публікацій за авторством Олександра Безпрозванного стосовно статків заступника начальника відділу управління прокуратури Черкаської області Олександра Кожушка, за заявою останнього порушено кримінальне провадження. 

Мова йде про наступні публікації - «Для збереження заощаджень прокурор обрав солідний антикваріат» та "Золотий" прокурор, у розквіті сил, відсудив підвищення пенсії по інвалідності». Згодом за ними навіть вийшов сюжет на телеканалі «Інтер». 

Як стало відомо із звернення Черкаського відділу поліції до видання «Кропива», кримінальне провадження відкрито 16 грудня 2017 року та внесено до єдиного державного реєстру досудових розслідувань за номером 12017251010010040. Інкриміноване правопорушення кваліфіковане за ч. 1 ст. 182 Кримінального кодексу України. У зверненні слідчий просить підтвердити, що Олександр Безпрозванний є співробітником видання «Кропива». 

Нам вдалося отримати з власних джерел фабулу кримінального провадження внесену до ЄДРДР. Згідно фабули заявником за заявою якого відкрито провадження є прокурор Олександр Кожушко. Прокурор вважає, що в публікації від 18 вересня 2017 року було поширено конфіденційну інформацію щодо нього. 

Відзначимо, що вся інформація видання стосовно прокурора Кожушка зібрана з відкритих джерел (декларацій, реєстру судових рішень, особистої сторінки прокурора в соцмережі Фейсбук).

Довідково:
Стаття 182. Порушення недоторканності приватного життя

1. Незаконне збирання, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про особу або незаконна зміна такої інформації, крім випадків, передбачених іншими статтями цього Кодексу, 

караються штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

 

Останні новини