Жуковська готує технічних кандидатів?

Дослідницько - аналітичний центр "Енігма" оприлюднив результати соціологічного дослідження, проведеного в Черкасах. Респондентам запропонували визначитися з своїми політичними симпатіями серед місцевих політиків. Так міський голова Сергій Одарич лідирує, отримавши 29,2 відсотки симпатій опитаних, в комуніста Віктора Білоусова 11,8 %, в ще очільника КП "Дирекція парків" Олександра Радуцького 9,8 %, майже стільки ж в депутата Черкаської міської ради Володимира Мамалиги, в очільника "Батьківщини" в Черкаській області Анатолія Бондаренка 8,7 %. Значно менше в Світлани Трофімової, Андрія Кондратенка та Миколи Мірзи. Відзначимо, що політична належність не вказувалася при опитуванні. Як і не вказано замовника проведення даного опитування, очевидно це є умовами договору між замовником та виконавцем робіт.

Що перш за все звертає увагу? Відсутність в цих розкладах Миколи Булатецького та Валентини Жуковської. Схоже на те, що зараз виборчий штаб Валентини Борисівни, все ж готуючись до перевиборів пробує вирахувати оптимальний варіант висунення технічних кандидатів. Схоже, що в штабі ставлениці Фірташа спробують розпорошити переможний результат Булатецького. Тому в перелікові політиків і вказані саме можливі опоненти. Судячи з перебігу виборів 28 жовтня 2012 року, то знову висуватимуть Білоусова, який відтягуватиме голоси тих, хто мав би проголосувати за місцевого. Окремо, очевидним варіантом є висунення вчергове керівника Черкаської міської організації "УДАРу" Андрія Кондратенка, який вже одного разу забрав майже 10 тисяч голосів в кандидата опозиції. І хоча рейтинг партії в регіоні на фоні фінансових скандалів значно знизився, але навіть 4% "ударівців" може не вистачити комусь для перемоги.  Цікавою буде поведінка Мамалиги, який, як подейкують, не зовсім безкорисливо знявся на користь Миколи Булатецького.

 - Цікаві результати дослідження, але не скажу що несподівані. Почнемо з початку. Сергій Одарич - безумовно лідер опитування і це не дивно. Чинний міський голова сходу має мінімум 15-20 % лише через те, що він найбільш впізнаваний і на виду. Це загальна така тенденція і з нею нічого не вдієш. Решта 10% це результати піар-кампанії Сергія Одарича яку він вже веде з прицілом на місцеві вибори. Той же самий Хрещатик, його реконструкція, більш дрібні ініціативи, які мер видає як з рогу достатку. Це все ініціюється, та є великі сумніви у виконанні. Але для пересічних містян це мер, який щось робить, тому він має таку високу ступінь підтримки. Хоча люди з хорошою пам"ятю пам"ятають, що Одарич прийшов на крилах опозиційності до Влізла, а після приходу фактично співпрацює з владою. І це йому конкуренти ще пригадають, що звичайно призведе до втрати важливих відсотків. Віктор Білоусов кандидат від КПУ -вічний кандидат в мери. Певну підтримку має, відтягне голоси, але шансів на перемогу немає і він скоріше за все і не буде прагнути перемогти. Олександр Рудуцький теж засвітився останнім часом у нерівній боротьбі з "корупційним" мером, з яким до того дуже довго співпрацював, тому отримує певну підтримку, але цей електорат нестійкий. Ймовірність висування Володимира Мамалиги дуже сумнівна, та й відсоток на мою думку завищений. Підтримка Анатолія Бондаренка досить як бачимо незначна, але якщо б він ішов від опозиції і відповідним чином вів би кампанію то міг би й перемогти. Зараз низький рейтинг викликаний скоріше тим що "Батьківщина " в Черкасах більше асоціюється з Миколою Булатецьким аніж трохи пасивним останнім часом Бондаренком. Але це лише проміжний результат. Та і сумніваюся що Анатолій Васильович схотів би посісти цю посаду.
Оскільки хто б не прийшов після Одарича йому буде не просто чистити "авгієві стайні". Дивним виглядає відсутність в рейтингу Миколи Булатецького, який зараз є найрейтинговішим політиком Черкащини. Дуже дивно ще раз підкреслюю. Хоча теж маю великі сумніви до бажання Миколи Івановича брати участь у виборах мера, - прокоментував колишній очільник 194 окружного виборчого штабу партії "УДАР" Олександр Безпрозванний.

На питання чи може це бути підготовка до висунення технічних кандидатів, пан Олександр, зазначив: "Може бути все, але нікого звинувачувати не будемо. Аналізуючи його виходжу виключно з правдивості та об"єктивності наданих цифр. Аналізуючи його виходжу виключно з правдивості та об"єктивності наданих цифр. Ще важливе питання чому немає кандидатури Жуковської, адже свого часу це питання не довго але мусувалося в ЗМІ. Микола Мирза як кандидата можна розглядати лише як технічного в допомогу Сергію Одаричу для розпилення голосів. Його висунення малоймовірне. Світлана Трофімова може висунутися так би мовити навсяк випадок. Таких буде як мінімум ще з десяток кандидатів. Без шансу на перемогу, але з шансом щось виторгувати чи отримати. Щодо Андрія Кондратенко, то імовірно якщо й висуватиметься то від "УДАРу". З єдиною метою це допомогти виграти комусь з лідерів. Шансів на перемогу немає, але є хороший шанс попіаритись і попрацювати технічним кандидатом і звичайно отримати якісь дивіденти. Але багато чого залежатиме від конкретного політичного моменту, з ким на той час буде "УДАР" на місці. Сам Андрій Кондратенко не є самостійною фігурою навіть в обласному "УДАРі" не говорячи вже про черкаський політикум".

 - Опитування надзвичайно цікаве. Залучена значна, як для локального дослідження, кількість респондентів, що свідчить про серйозність намірів дослідників.
Проте відразу виникає запитання щодо переліку прізвищ. Чому одні особи, які мали би асоціюватися з іншими виборчими кампаніями відсутні, а інші - присутні?
Тим більше, що наразі ні формат (повторні чи позачергові), ні час, ні законодавча база в якій відбуватимуться майбутні вибори невідомі. За якою логікою до переліку включені Бондаренко, Трофімова, Білоусов, Радуцький і не включені наприклад Малиновський, Булатецький, Отрешко, Соколовський, Волошин?
В цілому якщо говорити про підтримку громадян, то власне нічого нового наразі не відбулося. Те, що лідером симпатій є Сергій Одарич - очевидно, адже він є діючим міським головою і рівень його пізнаваності в цій якості на порядок вище, ніж у будь-кого з наведених осіб. Крім того, попри значну критику з боку громадськості за відсутність взаємної комунікації, міський голова лишається лідером в продукуванні інформаційних приводів.
Стабільно прогнозованим є позиція Віктора Білоусова, який так само традиційно входить до трійки лідерів мерських перегонів вже котрий рік.
Тривала медіа-розкрутка очевидно допомогла отримати свою підтримку і Володимиру Мамализі. Можна говорити про схожий механізм стосовно Олександра Радуцького, останні заяви якого та його діяльність на посаді керівника "Дирекції парків" була помітна для жителів міста.
Стосовно інших осіб щодо яких проводилося опитування, то можна лише констатувати, що показники електоральної підтримки просто засвідчують їх особистий політичний рейтинг. Фактично це електоральний капітал, який при грамотній кампанії може бути трансформовано в той чи інший політичний статус - як під час виборів, так і при розподілі посад в місцевій владі, - коментує Сергій Пасічник, керівник черкаського "Агентства стратегічних досліджень".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Останні новини