Землю виключили з аукціону і без торгів віддали під бізнес впливового екс-нардепа

Держгеокадастр виключив з аукціону земельну ділянку на Смілянщині і вона без торгів опинилася в оренді фірми екс-нардепа.

На земельну ділянку орієнтовною площею в 12 га, в адміністративних межах Плескачівської сільської ради (за межами населеного пункту), претендував ТОВ "Дитячий табір" Козацька фортеця”. 

В липні 2018, “Козацька фортеця” отримала в органах держгеокадастру довідку за формою 6-зем яка засвідчувала належність ділянки с/г призначення до державної власності. В серпні 2018, товариство звернулося до ГУ Держгеокадастру області щодо включення ділянки до переліку право оренди яких набувається на земельних торгах у формі аукціону. В вересні 2018, обласне управління надало відповідь, що ділянку включено до відповідного переліку наказом начальника управління. 

В листопаді 2018, на ділянку з'явився ще один претендент, ТОВ “Агро-Рось”, яке клопотало про надання в оренду 115 га земель с/г призначення, невитребуваних паїв колективної власності, перед Смілянською РДА, серед них в клопотанні опинилася і вищезгадувана ділянка. За грудень 2018 Смілянська РДА надала дозвіл на розробку проекту землеустрою та уклала договори оренди на ділянки загальною площею 115 га. в адмінмежах Плескачівської сільради. Без торгів було укладено угоду оренди на 10 років із ставкою орендної плати 6,5% середньобласної вартості ріллі і на ділянку з кадастровим номером 7123786500:02:000:1023 (площа визначена в 12.0535 га ) яка мала йти на торги. 

Як відповіли на наш запит в ГУ Держгеокадастру області, спірна ділянка була виключена з переліку земельних торгів у формі аукціону. Причиною виключення вказано, що земельна ділянка відноситься до невитребуваних земель колективної власності. До відповіді в управлінні надали довідку за формою 6-зем за якою ділянка значиться вже як невитребувана колективна власність. 

Мажоритарним власником ТОВ “Агро-Рось” є Анатолій Семинога, народний депутат трьох скликань (4,5,6 скликань) родом з села Самгородок, Сілянського району. Нині є Секретарем Політичної ради Всеукраїнського об'єднання “Черкащани”. 

Довідково: невитребувані земельні ділянки колективної власності до кінця 2018 року перебували в оперативному управлінні РДА, які мали право без проведення торгів передавати їх в оренду. З 1 січня 2019 року вступили в дію зміни в земельне законодавство які передали функції оперативного управління невитребуваними та нерозподіленими землями органам місцевого самоврядування.

Після публікації матеріалу, ТОВ “Агро-Рось”виявило бажання вирішити конфліктну ситуацію, щодо даної земельної ділянки та поступитися нею. Наразі триває врегулювання ситуації між двома суб'єктами господарювання. 

Останні новини