Землю надану за "липовими" наказами зняли з арешту, а справи закрили

122 га землі сільгоспризначення наданої за “липовими” наказами Держгеокадастру, зняли з арешту, а справи закрили за строком давності.

Про це йдеться в ухвалі Соснівського суду. 

Розслідування велося ще з літа 2016 року за зверненням в.о. голови управління Держгеокадастру в Черкаській області. Тоді, в ході моніторингу внутрішніх наказів було виявлено факти їх підроблення шляхом дублювання. Фактично під один і той самий реєстраційний номер наказу, видавалося два різних накази на отримання різних земельних ділянок у приватну власність. 

Таким чином було надано землю в кількох районах області (Кам'янському, Жашківському, Маньківському). Лідером афери був саме Кам'янський район, а її ниточки вели до місцевого потужного сільгоспвиробника ТОВ «Олімп»

По диних фактах розслідувалося три провадження які були об'єднані, а обвинувальний акт був переданий до суду. Обвинувачення за ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення) та ч. 1 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем) інкримінувалося Оксаіні Возній, яка, на час видання наказів, працювала головним спеціалістом відділу державної експертизи ГУ Держгеокадастру у Черкаській області. 

Проведеними експертизами було встановлено, що обвинувачена підробила підпис виконувача обов'язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області та відтиск гербової печатки управління, склала та видала завідомо неправдиві накази на отримання землі у приватну власність громадянами.

При цьому, як наполягає слідство, підозрювана достовірно знала, що до управління заяви вказаних громадян в установленому законом порядку не надходили і рішення службовими особами по них не приймалися.

Сторона захисту клопотала про закриття кримінальних проваджень по обвинуваченню підсудної за строком давності. 

Представник прокуратури проти закриття справи із зазначених захистом підстав не заперечував. 

Відтак суд виніс ухвалу про звільнення підсудної від кримінальної відповідальності у зв'язку з закінченням строку давності. 

Також суд ухвалив зняти арешт з земельних ділянок наданих за “липовими” наказами.
 

Останні новини