Земля как бы есть, но ее сразу нет

Вчора черговий раз відвідавши головне управління Держземагенства у Черкаській області, ми дізналися дві новини, про які і повідомимо нашим читачам. 

По-перше структурний підрозділ Держземагенства продовжує працювати за принципом «земля как бы есть, но ее сразу нет».

По-друге,  втретє за цей рік змінився в.о. начальника управління. Третя ротація за цей рік пройшла вже непомітно як для ЗМІ так і громадськості. Але про все по-порядку.

Як уже неодноразово бувало, люди їздять скаржитися до управління та зясовувати чому для одних земля є, а для інших зась. Народна тропа сюди не заростає. Вчора ж прибула невелика делегація селян із Білозіря, Черкаського району.

Про причини візиту розповів землевпорядник сільської ради Олександр Половинка. 

- Сільська рада прийняла рішення про встановлення розміру ділянки с/г призначення у 50 соток які б мали виділятися працівникам соціальної сфери села із земель запасу поза населеним пунктом. Цими землями опікуються структури держкомзему, саме вони надають наказ на оформлення технічної документації. Однак нам вже надійшла відмова у наданні земельних ділянок, - розповідає Олександр Половинка. 

Селяни разом з сільським головою майже годину чекали прийому. 

Всього селян із соціальної сфери села які вирішили скористатися своїм правом на отримання землі близько 130 осіб.

- Сьогодні ми приїхали на прийом до начальника головного управління. Це частина тих працівників соцфери які написали заяви на отримання землі і вже отримали відмову. Цікаво те, що управління вже видало наказ на оформлення технічної документації на цю землю жителю м. Київ. І це при тому, що сільська рада відмовила у погодженні виділення землі цьому заявнику, - пояснив сільський голова Володимир Міцук.

Після майже години чекань (записалися на 9 годину, а потрапили о 10) селян прийняв новий в.о. управління Мірзоєв Азер Алієвич.

З усмішкою на обличчі і з позитивним настроєм зустрів селян керівник управління. 

- Я дам завдання вивчити ваші заяви і подивитися де є вільні масиви земель, щоб заяви були задоволені. Я не можу нести відповідальність за попереднє керівництво, але і накази скасовувати не можу. У випадку цих осіб які отримали відмову тут є кілька виходів – або вирішувати це питання через прокуратуру, суд, або ж домовлятися з тим фермером який отримав ці землі в оренду. Наприклад Ви пообіцяєте, що будете здавати йому землю в оренду, - розповів Азер Алієвич.

Також новий очільник управління домовився з селянами зустрітися ще раз після детального вивчення питання, комплексу заяв та пообіцяв знайти землю для працівників соціальної сфери.

На наше запитання коли його було призначено на посаду, Азер Алієвич повідомив, що працює трохи більше місяця, тому зараз займається вивченням наслідків роботи попередників.

Таким чинов в цьому році вже змінено три в.о. начальника управління. Замість Дмитра Мироненка певний час виконував обов’язки Сергій Савченко, вже наприкінці квітня цього року його змінив Роман Прудкий. З 26 червня в.о. вже Мірзоєв Азер Алієвич. Але від перестановки доданків сума не змінюється.

Відзначимо, що Азер Алієвич є депутатом Смілянської районної ради, обирався по списках Партії Регіонів. Працював начальником міськрайонного управління держкомзему у м. Сміла та Смілянському районі.
 

Останні новини