Заява ЧОО Комітету виборців України

До Черкаської обласної організації Комітету виборців України останнім часом надходять непоодинокі повідомлення, які можуть свідчити про побудову технологічної мережі типу «піраміда» для підкупу виборців.

До виборців 194 виборчого округу звертаються з пропозицією підписатися і віддати свій голос за конкретного кандидата на майбутніх перевиборах. При цьому називаються суми від 200 до 500 грн.
Враховуючи, що закон про перевибори ще не прийнятий Верховною Радою і початок виборчої кампанії ще не оголошений , подібні дії знаходяться поза межами законодавчого поля. Формально, немає виборів – немає підкупу виборців.
Проте сам факт підготовки технологічної мережі насторожує і дана діяльність може трактуватись як підготовка до спроби вплинути на волевиявлення громадян на майбутніх перевиборах, які повинні відбутись в найближчі місяці.
Черкаська обласна організація КВУ повідомляє, що буде дуже прискіпливо відслідковувати всі порушення виборчого законодавства і буде давати відповідну оцінку зафіксованим фактам таких порушень. Крім того ми звертаємось до майбутніх кандидатів, з проханням проводити свої виборчі кампанії в межах законодавства і нагадуємо про кримінальну відповідальність за підкуп виборців і інші дії, які можуть спотворити результат голосування.
Черкаська обласна організація Комітету виборців України також звертається до небайдужих громадян, виборців 194 і 197 виборчих округів, з пропозицією долучатись до фіксації фактів порушень виборчого законодавства. Спеціально для цього створена інтерактивна карта порушень виборчого законодавства (www.cvu.ck.ua) і діє фейсбук-група «Черкащина: захистимо вибір». Кожен охочий може зареєструватись волонтером на сайті або долучитись до групи в мережі Фейсбук та додавати інформацію про порушення, а також світлини та відео. Саме так за допомогою небайдужих людей ми зможемо відстояти вибір Черкащини.
Тим часом наші юристи аналізують ситуацію та розробляють методи правового реагування на подібні явища. Найближчим часом ми повідомимо про спосіб, в який виборці зможуть боротись з «200-гривневими політиками» .

Прес-служба ЧОО КВУ

Останні новини