Завод з яким боровся мер Черкас проходить ОВД

Завод з переробки небезпечних відходів , з яким під час виборів боровся мер, може запрацювати в Черкасах.

Наразі проходить оцінка його впливу на довкілля.

Реалізувати амбітний проект планує ТОВ “Укравіт Сайенс парк” в промзоні на окраїні міста. До міської ради вже подано заявку на видачу містобудівних умов та обмежень, для реконструкції складу тари під цех з переробки холодильного і кондиціонерного обладнання, електронних і електричних вузлів. Корисна площа виробничих приміщень має скласти 2400 кв. м.

Пропонований проект має стати єдиним матеріально-технічним комплексом, як національний центр знищення та переробки небезпечних відходів на виконання міжнародних зобов'язань України.

Заявлена мінімальна потужність лінії по переробці холодильного устаткування — переробка мінімум 20 холодильних установок на годину. 

Розглядається можливість утилизації холодильних установок шляхом спалювання в багатоподовій печі Херешоф.

Заявлений прогнозований негативний вплив на довкілля практично відсутній. Викиди в атмосферне повітря є мінімальними, оскільки процес утилізації є замкнутим та автоматизованим. Передбачено встановлення пилогазоочисного обладнання.

Минулого року, під час виборчої кампанії, міський голова Анатолій Бондаренко різко виступав проти розгортання заводу з переробки небезпечних відходів в Черкасах. Тема “небезпечного хімзаводу” була однією з ключових у його виборчій компанії, оскільки проект з переробки небезпечних відходів просував його опонент у мерській гонці від “Слуги народу”, співзасновник групи компаній “Укравіт” Віталій Ільченко.

 

Останні новини