Завдяки народному депутату від ВО "Свобода" Юрію Сиротюку побоїща в Черкасах не відбулося

Сьогодні відбулася акція ще два тижні тому анонсована опозиційними силами Черкащини. Акція приурочена до третьої річниці інавгурації Президента України і являла собою жалобну ходу від Європейської до Соборної площі.  Незважаючи на заборони міської влади, протиборства різних груп серед опозиційних сил, піар-майдану регіоналів який більше походив на маскі-шоу із задіянням студентів, непрацюючих та пенсіонерів в якості дешевої агітаційної сили, молодиків сумнівної зовнішності, відвертих провокаторів та діячів партії регіонів другого ешелону.

До цього заходу добре підготувалася як влада так і опозиція. Опозиційні сили змогли залучити до акції майже всіх помітних опозиційних лідерів Черкащини та й звичайних людей було досить багато близько 300 осіб. Так взяли участь в мітингу Микола Булатецький, Леонід Даценко, Наталія Старікова, Анатолій Бондаренко, Юрій Ботнар, Віталій Іляшенко - фактично всі місцеві лідери трьох опозиційних парламентських партій. Також взяв участь в акції і народний депутат від ВО "Свобода" Юрій Сиротюк.

Влада в свою чергу, як би це безглуздо не виглядало з точки зору здорового глузду, відверто готувалася до силового варіанту розвитку подій. Про що засвідчила велика кількість працівників міліції, не менше 100 осіб. Також свого часу чекало і бойове крило партії регіонів закамуфльоване під представників невідомих або маловідомих громадських організацій.  Регіонали готувалися до помсти за минулий мітинг опозиції, який Сергій Борисович їх герой та світило сприйняв ніяк не інакше як "опускалово". Отож ряд місцевих регіоналів другого порядку доповнені представниками маловідомих громадських організацій та з десятком "крикливих бабць" пенсійного віку організували свій "голубий шабаш" на центральній площі міста. 

В цей час опозиційні сили гуртували свої ряди біля будинку торгівлі. І близько 15.15 під керівництвом Миколи Булатецького гордо рушили до місця призначення - голубої площі, саме голубої, але не від кількості регіоналів, а від кількості пустих синіх палаток та великої кількості одягнутих в форму міліціянтів. Один вигляд яких показував, що щось буде.

Вже під час збору представників опозиції на Європейській площі нам вдалося дізнатися, що в міліції сьогодні є завдання "пакувати" мітингувальників. Саме так Сергій Борисович, точніше його підлеглі хотіли показати "кузькину мать" знахабнілій опозиції. Яка вперто не слухала вказівку світоча Черкащини про те, що потрібно не мітингувати, а працювати. І дійсно прийшовши на Соборну площу стало зрозуміло, чим все може закінчитись. І одразу спливли в пам'яті події "мовного майдану". 

Опозиційні мітингувальники пройшли пішою ходою по бульвару Шевченка, по алеї між лініями руху автомобілів і розмістилися на острові безпеки перед Соборною площею. В цей час місцеві регіонали вже браво проводили своє свято, день інавгурації їх президента і рапортували про невпинне і всіхпоглинаюче покращення. На ці полумяні за формою та лукаві за змістом виступи про досягнення, в такому ж дусі реагували студенти та працівники бюджетної сфери зігнані на захід їх керівництва.

Далі мітинг як одних так і інших був фактично зірваний, коли спочатку представники опозиційних сил просто кричали антивладні гасла, а потім і впритул зайняли площу біля самих виступаючих регіоналів. Оскільки серед регіоналів поважні люди, то вони не стали перекрикувати опозиціонерів і припинили виступи. На їх лицях зніяковіння, змінилося неприхованим незадоволенням діями працівників міліції які не змогли забезпечити їм спокійного донесення своїх солодких слів про губернатора та президента. Лише декілька шалених агітаторів-регіоналок пенсійного віку люто перебивали виступи опозиційних лідерів поки не здогадалися увімкнути музику.

Виступи опозиціонерів перемістилися на бронетранспортер на який забралися всі опозиційні лідери.

За такого розвитку подій в бій мав іти останній козир регіоналів це бойовики-провокатори, які мали розпалити конфлікт. Щоб працівники міліції мали хоча б формальні підстави почати "пакувати" подарунок Сергію Борисовичу до дня інавгурації у вигляді опозиціонерів в бобиках. Однак і тут недопрацювали молоді регіони. Ну звичайно звідки ж їм знати в лице народного депутата від ВО "Свободи" Юрія Сиротюка, вони ж "институтов не заканчивали". Тому і спробували ув'язатися в сутичку з ним та іншими представниками свободівців. В цій ситуації нардеп досить швидко зорієнтувався і домігся жорсткого виконання закону від працівників міліції, які змушені були відпрацювати на всі сто відсотків і все завершилося доволі мирно.

Завершивши виступи на БТРі представники опозиційних сил рушили до будівлі пошти де й оголосили про завершення мітингу. Святкування ж регіоналів продовжилось, але його свідками стали переважно працівники міліції, сумлінні студенти які не порозбігалися та випадкові перехожі.

Важко сказати як оцінюють враження від результатів акції в обох таборах, але таке враження, що і ті й ті залишились не зовсім задоволені.

Останні новини