"Зацікавлений" Радуцький вражений смішною сумою пайової участі ТРЦ Любава

 

Про це щойно повідомив на власній сторінці у соцмережі Фейсбук Олександр Радуцький. 

Нижче розміщуємо текст.

ВІД "ЗАЦІКАВЛЕНОЇ" ОСОБИ

4 квітня, напередодні урочистого відкриття ТОВ «Любава-Сіті», Сергій Одарич розмістив на своїй сторінці у Фейсбуці лаконічно-горделиве послання «для всіх зацікавлених осіб»:

«Нарешті завершується будівництво «Любави». Після багатьох років знову оживе один із центральних кварталів міста:) Для зацікавлених повідомляю - кошти на пайову участь у розвитку міста в сумі понад 840 тис. грн. вчора зараховані до бюджету розвитку», - повідомив Сергій Одарич на своїй сторінці в Фейсбуці.

Нагадаю: кожен, хто будує комерційну нерухомість, має сплатити до бюджету розвитку до введення об’єкту в експлуатацію 10 % від вартості будівництва або реконструкції.

У минулому році Черкаський міський голова підписав договорів «про пайову участь» на суму близько 500 000 грн., і серед головних платників виявилась ПраТ «Красуня» – перукарня напроти будівлі виконкому (з іншої сторони від ТРЦ «Любава»). Цікава ситуація: за розширення перукарні на 30 м2 ПраТ «Красуня» сплатила близько 40 тис. грн., а ТОВ «Любава-Сіті» за будівництво ТРЦ, площею 26 000 м2 – 840 тис. грн.. Тобто навантаження на 1 м2 при платежах становить приблизно(!) :

для ПраТ «Красуня» – 1 300 грн за 1 м2 розширення,
ТОВ «Любава-Сіті» – 32 грн. за 1 м2 будівництва.
Доречно згадати тезу: «Для друзів – УСЕ, для інших – ЗАКОН!». 

Зрештою, якого ж платежу варто було б очікувати від введення в експлуатацію ТРЦ «Любава»? Відповідь дуже проста – до 13 млн. грн.

Вартість будівництва обраховується за проектно-кошторисною документацією АБО з урахуванням опосередкованої вартості будівництва. Для Черкас розмір опосередкованої вартості будівництва нерухомості – близько 5 000 грн за 1 м2. Площа забудови ТРЦ «Любава» – 26 000 м2. Тобто вартість будівництва «за нормами»: приблизно 130 млн грн. 10% від зазначеної суми – 13 млн грн.

Чому заплатили 840 тис. грн.? Не знаю. Чекаю Ваших варіантів-підказок. Та буду розбиратись сам, і, за необхідності, запрошувати контролюючі організації, - повідомляє Олександр Радуцький.

Останні новини