Користувацький вхід

Затриманий депутат облради допомагав в отриманні вигоди колезі з БПП

Затриманий депутат-батьківщинівець допомагав в отриманні неправомірної вигоди колезі по облраді з БПП, який до того ж є високопосадовцем держгеокадастру. 

Про це свідчать дані розслідування на основі яких оголошено підозру затриманому депутату облради від ВО “Батьківщина” Миколі Дивничу. Окрім депутатів облради Миколи Дивнича (Батьківщина) та Анатолія Коверського (БПП) у справі фігурує депутат сільської та районної ради. 

Кримінальне провадження розслідується з серпня 2018 року за фактом вимагання неправомірної вигоди.

За даними слідства, в липні 2018 року власник ТОВ “Буд Таун” Олександр Слободян звернувся до свого знайомого депутата Черкаської районної ради Володимира Лакутіна (БПП), з метою з'ясування можливості оренди земельних ділянок на території району.

Згодом Лакутін повідомив, що на території району немає вільних земель для с/г призначення, але є земельна ділянка Червонослобідської сільради площею 5 га з цільовим призначенням “малоповерхова зблокована житлова забудова” яку можливо орендувати узгодивши питання з керівником держгеокадастру Черкаського району Анатолієм Коверським. Згодом Коверський, через Лакутіна довів до відома Слободяна, що сприяння у виділенні земельної ділянки коштуватиме 140 тис. дол.

На фото Анатолій Коверський, депутат облради від БПП та начальник Черкаського районного управління Держгеокадастру. 

У серпні 2018, Слободян передав Лакутіну установчі документи ТОВ “Буд-таун” для отримання довідки 6-зем на ділянку. Після цього Коверський підписав та видав відповідну довідку на земельну ділянку по вул. Чигиринський шлях (це автодорога між Черкасами і село Червона Слобода).

Протягом серпня-листопада 2018 року до своєї діяльності Анатолій Коверський залучив колегу по депутатському корпусу Миколу Дивнича.

В листопаді, під час зустрічі за участі Коверського, Дивнича, Слободяна, останньому було повідомлено що отримання земельної ділянки відбудеться в кілька етапів, першим з яких буде отримання дозволу на розробку детального плану територій. При цьому Коверський підтвердив раніше висунуту вимогу неправомірної вигоди у розмірі 140 тис. дол.

Під час отримання неправомірної вигоди затримали депутата облради від ВО "Батьківщина" Миколу Дивнича

Дивнич та Коверський для реалізації задуму, залучили до своєї групи депутата Червонослобідської сільради Тетяну Жупинас. Вона, як голова земельної комісії ради, мала ініціювати питання зміни до детального плану територій.

В квітні 2019 року, Жупинас на засіданні земельної комісії сільради винесла на розгляд комісії питання про розробку детального плану по даній ділянці. На підставі позитивного рішення комісії, позитивне рішення ухвалила і сільрада наприкінці квітня.

Після цього, Дивнич передав Слободяну три примірники оригіналів цього рішення та озвучив необхідність передачі йому коштів у розмірі 20 тис. дол. за позитивне рішення земельної комісії сільради.

Так, вже 10 травня поблизу кафе “Кофейник” в центрі Черкас, Дивнич зустрівся з Слободяном та вказав останньому покласти до свого автомобіля частину обумовленої суми в розмірі 10 тис. дол. Того ж дня, ці гроші були розділені між Дивничем, Коверським та Жупінас. На цьому ж місці, вже 14 травня під час зустрічі Слободян поклав ще 10 тис. дол. в автомобіль депутата і останнього було затримано.

Відтак Дивнич підозрюється у вчинені закінченого замаху на одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе та третіх осіб, вчинене за попередньою змовою групою осіб, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди.

Засновником ТОВ “Буд Таун”, що зареєстроване в Черкасах є Олександр Слободян. Основним видом діяльності є будівництво.

Анатолій Коверський є депутатом облради від БПП та начальником управління держгеокадастру в Черкаському районі.
 

Останні новини