Засуджено чоловіка за смертельне ДТП з лежачим п'яним пішоходом

Умовний термін отримав чоловік що скоїв наїзд на лежачого п'яного пішохода.

Про це йдеться у вироку Катеринопільського райсуду. 

ДТП сталося ще в січні 2013 року. Обвинувачений рухаючись автомобілем автодорогою Мокра Калигірка — Ярошівка, в темну пору доби, скоїв наїзд на лежачого пішохода. За даними обвинувального акту, він мав технічну можливість уникнути наїзду на лежачого пішохода, що знаходився в стані алкогольного сп'яніння, шляхом його безпечного об'їзду. Пішохід від отриманих травм помер в місцевій районній лікарні. 

Підсудний визнав вину повністю, розкаявся. Суду пояснив, що рухався в темну пору доби в умовах сильної заметілі, при цьому рух був можливий лише по одній колії, оскільки більша частина дороги була заметена снігом.

У світлі фар побачив невідому перешкоду, яку сприйняв за снігову брилу, оскільки потерпілий був заметений снігом. Наблизившись майже впритул побачив ноги у чоботах і зрозумів, що це людина, яка лежить посеред колії, однак гальмувати було вже пізно. Також пояснив, що в 2013 році частково відшкодував заподіяну шкоду сімї потерпілого. 

Суд визнав винним підсудного за ч. 2 ст. 286 ККУ та призначив покарання у вигляді пяти років позбавлення волі, з позбавленням права кермування на три роки. Від відбування покарання звільнив встановивши іспитовий термін два роки.

Відзначимо, що обвинувальний акт по справі було передано до суду ще в липні 2014 року, однак підсудний кілька років не приходив в судове засідання. Неодноразово суд приймав ухвали про його примусовий привід. 
 

Останні новини