Захист довів, що хімречовина з мічених грошей випадково втрапила на руки посадовця

Екс-очільника інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Черкаській області виправдано, за підозрою в отриманні неправомірної вигоди, бо хімічна речовина з мічених грошей випадково втрапила на його руки.

Про це йдеться у вироку Придніпровського суду.

Історія тягнеться ще з липня 2013 року, коли Андрія Захарченка затримали в будівлі інспекції з пакетом в якому було 80 тис. грн. оброблених спеціальною хімічною речовиною.

За даними сторони обвинувачення, посадовець, через свого підлеглого, вимагав та отримав вказані кошти за введення в екслупатацію будівлі, яка використовується під офісні приміщення за адресою: м. Черкаси, вул. О. Дашкевича 34. 

Обвинувачений вини не визнав та пояснив, що дійсно із введенням в експлуатацію будівлі були проблеми, через невідповідність документів забудовника. В червні 2013 року він вирішив звільнитися з посади, коли в липні заїхав на роботу попрощатися із співробітниками, мав розмову із одним з них. Він запрошував його присісти до автомобіля, але він не погодився і зайшов до будівлі, піднімаючись по сходах був затриманий працівниками СБУ, певний час його тримали притисненим до стіни, а потім під ноги кинули пакет, як згодом виявилося з міченими грошима. Вважає, що став жертвою провокації з боку працівників СБУ. 

Суд встановив, що НСРД дії стосовно посадовця місяць велися без відкриття кримінального провадження, що суперечить КПК. 

Також суд прийняв аргумент сторони захисту про те, що залишки спеціальної хімічної речовини втрапили на руки обвинуваченого від тампона яким робився змив з його рук. Тампон для змиву лежав на столі, на якому перед тим лежав пакет з грошима оброблений спеціальною речовиною. 

Сторона захисту, як підтвердження провокації злочину, надала фрагмент запису НРСД, на якому працівники СБУ інструктують підлеглого посадовця, якому він має передати пакет з міченими коштами. При цьому, оперативні співробітники наголошують йому, - " що він над пропастью завис, що у нього крупні неприємності”. Зміст фрагменту запису зводився до того, що підлеглий так і не передав гроші своєму начальнику, але того вже затримали. 

Суду також не було надано доказів у виді показань свідків — директора підприємства з якого нібито вимагали неправомірну вигоду і підлеглого посадовця, який мав би передати пакет з грошима. 

Ще один колишній співробітник інспекції посвідчив, що через кілька днів після затримання обвинуваченого, його теж затримували працівники СБУ, погрожували і змушували свідчити проти свого колишнього керівника. За інформацією цього свідка, працівника який мав передавати кошти також затримували працівники СБУ і змушували передати кошти обвинуваченому під контролем оперативних співробітників. 

Виходячи з комплексного аналізу матеріалів справи представлених в судовому засіданні, доводів сторін процесу, суд виніс виправдальний вирок за недоведеністю вини обвинуваченого.
 

Останні новини