За ректорства "Слуги народу" без відома власника спродали майновий комплекс вишу

За ректорства майбутнього народного депутата від “Слуги народу” Любові Шпак, без відома власника спродали майновий комплекс вишу в Черкасах.

По даному факту з січня розслідується кримінальне провадження за ч. 2 ст. 191 ККУ.

Мова йде про Східноєвропейський університет економіки і менеджменту, де до обрання народним депутатом по 194 округу, ректором працювала Любов Шпак.

Із заявою про скоєння злочину уповноважені університету звернулися до ГУНП в Черкаській області в грудні 2019 року. Згідно з поданої заяви, власник ТОВ “СК-Нова” Олександр Сіренко незаконно привласнив будівлю за адресою вул. Надпільна 421, яка на праві власності належала навчальному закладу. Чоловік заявив, що придбав вказану будівлю у жовтні 2019 року і все, що в ній знаходиться, на праві приватної власності належить йому.

За даними слідства, нинішній ректор Сергій Шамара та власник вишу, нині покійний Рауф Аблязов, жодною інформацією про продаж майнового комплексу не володіли та не здійснювали відповідних операцій і дізналися про цей факт в грудні минулого року.

В ході вивчення слідством бухгалтерії вишу було встановлено, що в ній наявні кілька документів щодо відчуження зазначеної будівлі. Зокрема — незавірені копії договору купівлі-продажу датовані квітнем 2016 року, протокол ТОВ “Східноєвропейський університет економіки і менеджементу” з висновком оцінки вартості обєкту оцінки майна, відпуск будівлі оформлено актом приймання-передачі фізичній особі. В жовтні минулого року будівля була перепродана вже нинішньому набувачу.

Ознайомившись з даними документами, власник вишу Рауф Аблязов повідомив, що про продаж майна та про згадувані документи він чує вперше, а його підпис на документах підроблений. Дозволу на відчуження даного об'єкту нерухомості нікому не надавав.

Соснівський суд задовольнив низку клопотань слідства про доступ до документації державних реєстраторів та бухгалтерської документації вишу.

Відзначимо, що мова йде про будівлю за адресою вул. Надпільна 421, загальна площа майнового комплексу складає 2963 кв. м. ТОВ “СК-нова” набуло на неї власності 22 жовтня 2019 року.

В зазначений будівлі також знаходиться лікувально-діагностичний центр “Престиж”. Загальну медичну практику надавало ТОВ “Престиж ТМ” власником якого значиться нині покійний Рауф Аблязов.

Наприкінці грудня минулого року за цією адресою було зареєстровано ТОВ “Престиж ТМ+” власником якого є той же Олександр Сіренко. Він свого часу очолював комунальне підприємство “Черкасиінвестбуд”, звільнився у липні 2018 року.

Засновник і власник Східноєвпропейського університету Рауф Аблязов помер 26 грудня минулого року на 85-му році життя.

 

Останні новини