За падіння дерева на автівку черкащанин відсудив у міської ради 750 тис. грн.

За падіння дерева на автівку, під час руху в центральній частині Черкас, чоловік відсудив 750 тис. грн. у міської ради.

Про це йдеться у рішенні Соснівського суду яке набуло законної сили. 

Мова про падіння дерева по вул. Благовісній 182 навпроти Центрального ринку, яке сталося у червні минулоріч. Тоді, щоб прибрати дерево з автівки та автодороги спеціальні профільні служби перекрили рух вулицею на відрізку від вул. Небесної Сотні до вул. Смілянська. 

Дерево впало та пошкодило автомобіль Ауді А8, в якому в якості пасажира, перебував його власник-позивач Олександр Шабля. В результаті ДТП, після падіння дерева, автомобіль зазнав ряду технічних пошкоджень. 

З цивільним позовом про відшкодування матеріальних та моральних збитків чоловік звернувся до міськради. На підставі звіту вартість матеріального збитку була оцінена у 887 тис. грн. Розмір моральної шкоди позивач оцінив у 300 тис. грн. 

Представники виконкому та структурних підрозділів міської ради, КП “ЧЕЛУАШ” позовних вимог не визнали та просили відмовити у задоволенні вимог повністю. 

Згідно акту обстеження складеного комісією виконкому, причиною падіння дерева стало пошкодження кореневої системи з боку тротуару та відсутність облаштування лунки, що унеможливило полив дерева. 

В ході судового розгляду так і не було встановлено структурного підрозділу міської ради на балансі якого перебувають зелені насадження в районі падіння дерева.

Однак цей факт, на переконання суду, не може бути причиною відмови у відшкодуванні матеріальної та моральної шкоди позивачу. Тому суд визначив відповідальною територіальну громаду міста в особі виконавчого комітету. 

В результаті судового розгляду суд вирішив стягнути на користь позивача 720 тис. грн. матеріальної шкоди (відкинувши від позовної суми, 20% ПДВ які заклав у відшкодування матеріальних збитків позивач).

В обгрунтування стягнення моральної шкоди, позивач зазначив, що внаслідок ДТП втратив впевненість у тому, що пересуватися дорогами безпечно, не може самостійно керувати автівкою, перебуває у пригніченому стані. 

Суд частково задовольнив стягнення моральної шкоди у розмірі десятої частини суми первісної вимоги.

 

Останні новини