За отруєння млинцями з "Делікату" суд стягнув 100 тис. моральної шкоди

За отруєння млинцями купленими в супермаркеті “Делікат +”, в Черкасах, суд стягнув на користь потерпілого 100 тис. грн. моральної компенсації. 

Про це йдеться у рішенні Придніпровського суду.

До суду з цивільним позовом звернулася мати постраждалого хлопчика. Вона вимагала стягнути з відповідача 4200 грн. матеріальної шкоди та 100 тис. грн. моральної компенсації.

В обгрунтування позову зазначено, що у вересні 2019 року в магазині “Делікат +” в ТЦ “Depo’t” бабусею хлопчика були придбані млинці, скуштувавши яких він втрапив до лікарні з діагнозом сальмонельоз. На підтвердження придбання млинців позивач надав виписку з карткового рахунку. Також позивачем були надані результати проведення санітарно-мікробіологічного дослідження залишків млинців, які споживала дитина, вони містили патогенну мікрофлору, в тому числі і сальмонельоз.

Окрім того суду було надано висновок експерта який констатував психотравмувальний вплив отруєння, що призвело до моральних страждань та емоційних переживань дитини тривалістю понад пів року.

Сторона відповідача позов не визнала та припустила, що дитина могла отруїтися внаслідок недотримання нею елементарної гігієни.

Проаналізувавши позиції сторін судового процесу суд прийшов до висновку про наявність причинно-наслідкового звязку між завхворюванням дитини та споживання ним млинців придбаних в магазині “Делікат +”.

Суд задовольнив позов в частині стягнення 2 тис. грн. матеріальної шкоди та моральної шкоди у розмірі 100 тис. грн.

Нагадаємо, масове отруєння після споживання млинців придбаних в магазині “Делікат +”, сталося у вересні 2019 року. До міської інфекційної лікарні звернулося 29 осіб, всі хворі повідомили про вживання в їжу млинців. Згодом представник адміністрації магазину підтверджував виявлення сальмонельозу в продукції яка реалізовувалася.

Відзначимо, одній з постраждалих сімей, яка також позивалася про відшкодування, суди двох інстанцій відмовили у задоволенні позову через відсутність фіскального чеку та недоведеність причинно-наслідкового звязку між придбанням млинців та харчовим отруєнням.
 

Останні новини