За нового мера перше корупційне звільнення

Після скандалу із зупинками громадського транспорту директор комунального підприємства «ЧЕЛУАШ» Богдан Маслечко вирішив звільнитися за власним бажанням. 

Про це вчора у Фейсбук, під час обговорення ще одного епізоду капітального ремонту зупинок громадського транспорту повідомив міський голова Анатолій Бондаренко. Мер також припустив, що звільненням справа не закінчиться.

Нагадаємо, мова йде про придбання та встановлення в Черкасах нових зупинок громадського транспорту, яке як показало журналістське розслідування було проведено з явними ознаками корупційності. Зокрема завищення вартості зупинкових комплексів як мінімум на 10 тис. грн. на кожному, та завищення вартості монтажу і облаштування також як мінімум на 10 тис. грн. на кожній з восьми зупинок. Більше того зупинові комплекси купували не напряму у підприємства виробника, а через посередника який же заробив і на їх встановленні.

В ході розгортання скандалу директор підприємства Богдан Маслечко в коментарі ОДТРК Рось стверджував, що саме ЧЕЛУАШ придбав зупиночні комплекси, фактично обманувши журналістів.

- Протягом вирішення питань по проектно-кошторисній документації, по закупівлі зупинок, і коли дійшла мова про зменшення ціни зупиночних павільйонів лишилось не так багато часу до кінця року, щоб цей проект реалізувати. Тоді була висунута пропозиція безпосередньо закупити в Монастирищенського заводу ці павільйони. Оперативно, вони були в нього на складі, – пояснив закупівлю зупинок директор КП “ЧЕЛУАШ” Богдан Маслечко.

Така неправдива інформація вже екс-директора легко спростовується, оскільки реєстр публічних проплат свідчить, що проплати ЧЕЛУАШ здійснювалися фірмі прокладці просто за «капітальний ремонт зупинок громадського транспорту».

Для прикладу транзакція по одній із зупинок. 

Але брехня журналістам не несе за собою особливої відповідальності, а от брехати слідчим які мають зацікавитися такими оборудками очевидно не варто, бо це може мати інші наслідки.

Однак в ході вивчення питання поліпшення стану зупинок громадського транспорту виявилося, що окремі зупинки капітально ремонтували на замовлення ЧЕЛУАШ, вони очевидно мають йти окремим епізодом у діяльності підприємства.  Так було відремонтовано три старі зупинки громадського транспорту – Черкасигаз, Річковий порт та Живчик.

Вартість капітального ремонту цих трьох зупинок які ми проінспектували обійшлася дешевше ніж закупівля і встановлення нових, але ціна також має зацікавити правоохоронців.

Так зупинка Живчик, капітальний ремонт якої полягав у покрасці каркасу старої обшарпаної та побитої зупинки «МІГ».

Фактично була використана металева основа старої зупинки яку обшили хорошим полікарбонатом обійшлася міському бюджету в 50823 грн.

Така ж сама стара та обдерта зупинка «МІГ» на Річковому вокзалі перевтілилася у капітально відремонтовану за 71527 грн. 

Зупинка громадського транспорту «Черкасигаз» обійшлася найдешевше у 30853 грн, тут реконструювали зупинку ще радянських часів.

Роботи по капітальному ремонту проведено у грудні минулого року, під зупинками покладено бруківку. 
 

Останні новини