Користувацький вхід

За монопольного управителя в Черкасах взялися правоохоронці

Правоохоронці розслідують зловживання під час призначення монопольного управителя багатоквартирних будинків в Черкасах. 

Слідчі ГУНП в Черкаській області розслідують провадження за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 ККУ (Зловживання владою, службовим становищем).

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи міської ради, зловживаючи владою, прийняли рішення про призначення управителя багатоквартирних будинків, яким в три рази збільшено вартість тарифів за квартплату.

Нового управителя було призначено за результатами конкурсу, умови якого неодноразово змінювалися. За інформацією слідстава, завдяки таким діям посадовців Департаменту ЖКК перемогу здобуло ТОВ “Сантехбудконструкція”. Відтак даний субєкт господарювання отримав монополію на утримання 846 багатоквартирних будинків з річним оборотом коштів близько 320 млн. грн. Уповноважена виконавчим комітетом, куратор ЖКК заступник міського голови Людмила Бордунос уклала відповідні договори.

Окрім того слідством встановлено, що в порушення профільного законодавства, виконавчий комітет провів конкурс без проведення зборів співвласників багатоквартирних будинків. Збори будинків мали бути оформлені протоколом з проханням призначити управителя. Таке рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50% загальної площі будинку. Відтак співвласники багатоквартирних будинків не приймали рішення про форму управління.

В подальшому посадовці переможця конкурсу ТОВ “Сантехбудконструкція”, з метою привласнення коштів, зокрема податку на додану вартість, включеного до розрахунків за квадратний метр квартплати, створили 42 дільниці з назвою УК “Нова Якість”. Дані нові субєкти господарювання, які не є платниками податку на додану вартість і не є переможцями конкурсу, отримали можливість для переведення безготівкових коштів в готівку без надання відповідних послуг. 

Відзничимо, що на ринку управлінських послуг компанію “Нова Якість” просуває відомий в місті підприємець Андрій Бортник. Куратором ЖКК і відповідальною за проведення конкурсу була заступник міського голови Людмила Бордунос (за квотою партії Самопоміч). Вона ж і підписала договір від імені виконавчого комітету. Виконавчий комітет більшість в якому належить представникам ВО “Свобода” та ВО “Батьківщина” проголосував за нового управителя в травні цього року.

Останні новини Черкас та Черкаської області