За місяць, в Черкасах почне працювати телефон довіри

У Черкасах почне працювати телефон довіри, на допомогу якого може розраховувати кожен черкащанин.

Надавати психологічну допомогу черкащанам телефон довіри почне уже за місяць. А в перспективі його послугами зможуть скористатися і мешканці області.

- Спеціальна програма підготовки групи із 30 волонтерів, що працюватимуть консультантами телефону довіри, уже стартувала, - констатував депутат Черкаської міської ради, ініціатор проекту, Сергій Гладких.

- Організацію волонтерської служби взяв на себе благодійний фонд «Сила доброти», з яким я співпрацюю багато років. Матеріальну підтримку проекту забезпечуватиме міська влада – тож цей проект стане корисним результатом співпраці громади і влади. Ідея створити у місті можливість безкоштовної психологічної допомоги у новому форматі виникла рік тому, я запропонував це міському голові і отримав його підтримку на втілення проекту.

Благодійний фонд «Сила доброти» здійснив ретельний добір волонтерів, фахову 3-тижневу підготовку яких нині здійснює фахівець, що багато років очолював подібну психологічну службу у Росії, в Москві. Телефон довіри, який до сьогодні діяв у Черкасах, працював лише у робочий час, по буднях, і був орієнтований на допомогу лише молоді. Наш телефон довіри надаватиме цілодобову щоденну допомогу - людям будь-якого віку, із будь-якими проблемами: це може бути і підприємець, і домогосподарка, і молода дівчина зі складнощами в особистому житті, і самотній пенсіонер чи інвалід, якому ні з ким більше порадитись та поділитись.

Важливий аспект – ми розраховуємо створити можливість психологічної допомоги тим, хто страждає і хоче позбутися алкогольної чи наркозалежності. Як куратор ряду благодійних організацій, що надають допомогу таким людям, я вбачаю нагальну важливість такої підтримки. 

Світова практика роботи телефонних служб психологічної допомоги доводить, що клієнти, які отримали підтримку через телефон довіри, часто самі стають його волонтерами – тож з часом ми очікуємо на розширення мережі. У будь-якому випадку, як тільки телефон довіри почне повноцінно працювати у місті, ми плануємо поширити його дію і на область. Сподіваюсь, керівництво області також підтримає цю корисну ініціативу і допоможе (у тому числі, й матеріально) втілити проект психологічної допомоги у масштабах області. - розповів Сергій Гладких.
 

Останні новини