За липовими наказами земля перейшла кіпрським патріотам

За липовими наказами земля перейшла кіпрським патріотам з партії ВО Черкащани, а працівницю яка підробляла накази почали судити.

44 га землі в адміністративних межах Ревівської сільської ради Кам'янського району була оформлена за підробленими наказами на підставних осіб які потім її спродали одному із засновників ТОВ «Олімп». Ще один із засновників сільгосптовариства входить до керівного партійного органу ВО Черкащани в Черкаській області. Також серед засновників кіпрська компанія.

У червні 2016 року розпочато кримінальне провадження за зверненням в.о. голови управління Держгеокадастру в Черкаській області. В ході моніторингу внутрішніх наказів було виявлено факти їх підроблення шляхом дублювання. Фактично під один і той самий реєстраційний номер наказу, видавалося два різних накази на отримання різних земельних ділянок. Розслідування стосувалося надання наказів в кількох районах області (Камянського, Жашківського, Уманського, Маньківського на загальну площу у 137,4 га) і триває воно до цього часу.

У березні 2017 року в окреме кримінальне провадження було виділено розслідування стосовно підроблення завідомо неправдивих наказів на 44 га землі в Камянському районі та передачу земельних ділянок у власність громадян. У вказаному провадженні було повідомлено підозру головному спеціалісту відділу державної експертизи ГУ Держгеокадастру у Черкаській області Возній Оксані Леонідівні. Мірою запобіжного заходу було обрано особисте зобов'язання. Проведеними експертизами було встановлено, що даний посадовець підробила підпис виконувача обовязків начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області та відтиск гербової печатки управління, склала та видала завідомо неправдиві накази на отримання землі у приватну власність громадянами. При цьому, як наполягає слідство, підозрювана достовірно знала, що до управління заяви вказаних громадян в установленому законом порядку не надходили і рішення службовими особами по них не приймалися. Нині справа перебуває в стадії судового розгляду, підозрюваній інкримінують зловживання владою та службове підроблення.

Також в ході проведення розслідування за первісним провадженням було встановлено, що землі в адмінмежах Ревівської сільської ради перебували в оренді ТОВ Олімп до 2016 року. В подальшому, уповноважені особи ТОВ на підставі нотаріально посвідчених заяв надали згоди на вилучення частини вказаних земельних ділянок на користь вищевказаних громадян. Далі на підставі підроблених наказів винесених Головним управлінням Держгеокадастру області були передані у власність громадян. В кінцевому результаті, земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства були спродані Москалику Віталію Володимировичу, який є одним із засновників ТОВ «Олімп»

Серед інших засновників та бенефеціарів ТОВ «Олімп» варто назвати Москалика Юрія Юхимовича, який є членом ради Черкаської обласної партійної організації ВО «Черкащани». На місцевих виборах у 2015 році балотувався до Черкаської обласної ради, однак депутатом не став. Він же є бенефеціаром ТОВ "Олімп-агро" з Житомирської області серед засновників якого значиться кіпрська компанія «Метвен холдінгс лімітед».

 

Останні новини