За хабар у 194 тис. дол. звільнили екс-депутата

Екс-депутата Канівської райради звільнили від покарання у справі вимагання хабара в 194 тис. дол. 

Про це йдеться у вироку Соснівського суду

Підсудного Романа Горохова затримали наприкінці березня 2016 року в центрі Черкас біля одного з кафе. В його автівці виявили 68,9 тис. дол.

За початковою версією СБУ, неправомірна вигода у розмірі 194 тис. дол. вимагалася на той час в. о. начальника ГУ Держгеокадастру в Черкаській області Дмитром Мироненком. Він нібито у якості посередника залучив підсудного який мав отримувати кошти за передачу с/г земель в оренду.

Підприємиця яка виступила заявником показала, що підсудний пояснив їй, що має вихід на Держгеокадастр, особисто знайомий з Дмитром Мироненком і може позитивно вирішити питання виділення землі за винагороду в розрахунку 400 дол. за га.

Мова йшла про землі с/г призначення в Драбівському та Золотоніському районах. Заявниця досягла домовленостей з підсудним і пішов процес виготовлення документації. Згодом, заднім числом, між ними було укладено угоду посередницьких послуг.

У жовтні 2018 року підсудний був засуджений за ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція надання неправомірної вигоди) до чотирьох років позбавлення волі. Тоді підсудний вини не визнав та показав, що просто надавав посередницькі послуги. Також пояснив, що знав Дмитра Мироненка, отримував у нього роз'яснення щодо можливості отримання в оренду невитребуваних паїв, але щодо земель заявниці питання не обговорював.

Сам Мироненко тоді в суді пояснював, що кошти від обвинуваченого не отримував і не вимагав.

У вересні минулого року апеляція скасувала вирок і направила на новий розгляд до суду першої інстанції. 

Під час нового розгляду дії підсудного були вже інкриміновані за ч. 2 ст. 369-2 КК України (зловживання впливом). 

Суд дійшов до висновку, що Мироненко не був обізнаний із злочинними намірами підсудного, який повідомив завідомо неправдиву інформацію про можливість впливу на керівника Держгеокадастру і те що кошти передбачені для нього. 

Підсудний визнав вину повністю, розкаївся та просив суд суворо його не карати. 

Суд взявши як пом'якшуючу обставину щире каяття, визнав обвинуваченого винним та призначив покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі. Однак відразу звільнив від відбування покарання за строком давності. 

Уродженець Канева Роман Горохов був депутатом Канівської районної ради у скликанні 2010-2015 років, обраний по одномандатному округу від політичної партії "Фронт Змін". 

Дмитро Мироненко до переведення на роботу в головне управління, очолював районне управління держгеокадастру в Канівському районі. Нині він знову виконує обов'язки начальника ГУ Держгеокадастру в Черкаській області. 

 

 

Останні новини