Користувацький вхід

За дії службовців юрдепартаменту та мера Бондаренка відкрито кримінальне провадження

За фактом дій службовців департаменту управління справами та юридичного забезпечення, міського голови Черкас розслідується кримінальне провадження за статтею «зловживання владою або службовим становищем».

Провадження внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань 29 серпня цього року та стосується вже оскандаленої земельної ділянки площею 1,2176 га на розі вулиць Можайського та Лісова Просіка. На цій земельній ділянці знаходяться зелені насадження, а місцеві жителі неодноразово виступали проти забудови її таун-хаусами.

Земля була передана приватному підприємству «Дніпробуд-Центр» в оренду на 49 років ще в далекому 2007 році. При цьому встановлювалися пільгові умови оренди на період будівництва - з 20.12.2007 по 20.12.2011 року у розмірі 2% від нормативної грошової оцінки. Після завершення будівництва, але не пізніше 21.12.2011 року у розмірі 1% від її нормативної грошової оцінки. У разі використання земельної ділянки з порушенням земельного законодавства або умов договору землі, в тому числі при перевищенні термінів освоєння земельної ділянки, орендна плата становить 10% .

З початку оренди підготовчих чи будівельних робіт на ділянці не проводилося і в 2015 році міська рада виставила вимогу виплатити додатково 314 тис. грн. за оренду. Судові успіхи позивача (міськради) були не кращими, суди програвалися бо відповідач посилався на те, що 1 жовтня 2014 року було укладено додаткову угоду за якою відповідальність орендаря за несвоєчасне завершення будівництва знімалася, а пільгові умови оренди зберігалися. Справа дійшла до Вищого Господарського суду України який і направив справу на повторний розгляд зауваживши що додаткова угода на яку посилався відповідач не пройшла державної реєстрації.

При повторному розгляді Господарський суд Черкаської області знову відмовив у задоволенні позову, а міська рада подала апеляцію. Однак до відкриття апеляційного провадження до Київського апеляційного господарського суду надійшла заява за підписом міського голови Анатолія Бондаренка про відкликання апеляційної скарги. Вказана заява зробила неможливим розгляд апеляційної скарги Черкаської міської ради, скасування рішення місцевого суду, стягнення заборгованості з орендаря та розірвання договору оренди.

Протягом жовтня Соснівський районний суд ухвалив низку ухвал якими задовольнив клопотання слідчих про доступ до документації яка стосується даної земельної ділянки в департаменті управління справами та юридичного забезпечення, департаменті фінансів міської ради, господарському суді Черкаської області, Київському апеляційному господарському суді. Серед документів які витребували слідчі і заява про відкликання позову підписана міським головою.

Відзначимо, що міський голова Анатолій Бондаренко є ще й лідером і очільником обласної організації ВО «Батьківщина». Керівником департаменту управління справами та юридичного забезпечення, який готував юридичне підґрунтя для відкликання заяви є батьківщинівець Володимир Шабанов.

Зв'язки засновників орендаря землі ПП «Дніпробуд-центр» ведуть до впливової родини Овчаренків. Сам Микола Семенович Овчаренко нині депутат обласної ради від БПП, у обласній раді минулого скликання був членом фракції ВО «Батьківщина». Його син Сергій Овчаренко нині працює заступником голови Черкаської ОДА.

А ПП «Дніпробуд-центр» зараз записаний на Боброву Вікторію Олексіївну.    

Останні новини