Зірвано початок навігації північними воротами "Черкаського моря"

Цьогоріч зірвано початок навігації північними воротами “Черкаського моря” - Канівським судноплавним шлюзом, що знаходиться в Каневі.

ДП “Укрводшлях” вже більше двох років не може домогтися капітального ремонту воріт верхньої голови Канівського шлюзу.

Перша, безуспішна спроба здійснити ремонтні роботи, датується 2017 роком. За результатами відкритих торгів, тендер на проведення ремонтних робіт виграло ПАТ “Київгідромонтаж” з вартістю в 24,94 млн. грн. Договір було укладено в серпні 2017 року, всі роботи мали бути завершені до 1 квітня 2018 року.

Згідно договору, підрядник мав здійснити демонтаж старих шлюзних воріт та здійснити монтаж нових. 

До кінця 2017 року підрядник отримав проплат на загальну суму 18,02 млн. грн., але так і не приступив до виконання робіт. Фактично підрядник виконав лише постачання обладнання та монтажних пристосувань. Підставою відмови від виконання договору для підрядника стала відсутність в ДП “Укрводшялх” дозволу на виконання будівельних робіт. В свою чергу, державне підприємство наполягало на виконанні договору та звернулося в суд про стягнення штрафних санкцій. Договір у квітні 2018 року було розірвано, а восени 2018 року позовні вимоги ДП “Укрводшлях” були відхилені в господарському суді.

Влітку 2019 року ДП “Укрводшлях” знову провело відкриті торги на ремонтні роботи верхньої голови Канівського шлюзу. Тендер виграло ТОВ “Трансстройкапітал” з вартістю в 19,49 млн. грн. Договір було укладено в серпні 2019 року, всі роботи мали бути завершені до 1 квітня 2020 року. 

Для проведення робіт, навігацію Канівським шлюзом було припинено в жовтні 2019 року. У вересні 2019 ТОВ “Трансстройкапітал” отримало аванс на проведення робіт у розмірі 3,43 млн. грн. Однак за свіжою інформацією ДП “Укрводшлях”, відкриття Канівського шлюзу заплановане лише на 10 червня цього року.

Разом з тим, днями, на території верхньої голови Канівського шлюзу активних робіт не помічено. Хоча візуально можна побачити елементи обладнання які мають бути використані під час заміни воріт шлюзу та самі ворота.  

Бенефеціаром ПАТ “Київгідромонтаж” є киянка Світлана Юрченко. Також це підприємство є одним із засновників ТОВ “Канівгідромонтаж”, бенефеціаром якого є депутат Канівської міської ради Олександр Куценко.

Бенефеціаром ТОВ “Трансстройкапітал” є Павло Самарець, а з самим підрядником вже виникали проблемні ситуації. Так на Чернігівщині розслідується провадження за підозрою в розтраті коштів під час ремонту понтонного мосту через річку Віть. Там фактично міст почали ремонтувати в травні 2019 року, але вже в жовтні місцеві жителі не дочекавшись завершення ремонту почали самостійно його з'єднувати.

Відзначимо, що єдиним конкурентом на торгах, щодо ремонту воріт Канівського шлюзу у ТОВ “Трансстройкапітал” виступав ФОП зі столиці Віталій Улінець, який раніше надавав послуги столичного таксі під торговою маркою “Леді-таксі”. У всіх торгах на “Прозоро”, в яких брав участь даний ФОП, окрім одного випадку, він виступав єдиним конкурентом ТОВ “Трансстройкапітал” та жодного разу не переміг.  

Останні новини