Користувацький вхід

Ющенківського голову РДА звільнили від криміналу за терміном давності

Ющенківського голову Кам'янської РДА Ростислава Ременюка після семи років розслідування та судів звільнили від кримінальної відповідальності за терміном давності.

Лідера президентської політсили «Наша Україна» у Кам'янському районі та очільника виборчого штабу кандидата в президенти Віктора Ющенка, 15 січня 2010 року затримали за підозрою в отриманні хабара у розмірі 3 тис. дол. та 46 тис. грн. За версією слідства він вимагав та отримав кошти від представниці одного з місцевих сільгосптовариств за надання в оренду 116 га землі із не витребуваних паїв. Слідчі наполягали на кваліфікації правопорушення як неправомірної вигоди. Але у жовтні 2013 року Соснівський районний суд виніс вирок яким визнав винним підсудного лише в шахрайстві та зловживанні службовим становищем, відкинувши вимагання хабара. Йому присудили 3 роки обмеження волі з іспитовим терміном 2 роки. 

В ході судового розгляду суд встановив, що голова РДА надав заздалегідь неможливі до виконання обіцянки, оскільки знав, що рішенням земельної комісії дану землю вирішено надати іншому товариству. В подальшому отримав у робочому кабінеті 3 тис. дол. та 46 тис. грн. чим вчинив шахрайські дії зловживаючи службовим становищем. 

З заявою про вимогу неправомірної вигоди, до правоохоронців звернулася сама представниця сільгосптовариства. За її показами вона декілька разів зустрічалася з головою РДА для вирішення питання надання в оренду не витребуваних паїв. Він пояснив, що на цю землю претендують декілька орендарів і написав на папері суми які пропонуються (90-100 тис. грн.). Після цього в ході зустрічей та розмов, вони сторгувалися на сумі в 70 тис. грн. Також голова РДА повідомив, що йому дуже неприємно це робити, але в нього немає іншого виходу, бо в нього є певні фінансові труднощі. Кошти вона привозила двічі, 3 тис. дол. і 46 тис. грн. За домовленістю голова РДА виходив з кабінету а вона заходила і залишала гроші на столі. 

Сам обвинувачений вину не визнавав. Показав що дійсно зустрічався з представницею товариства та порадив подати документи до земельної комісії. Також представниця товариства зазначала що хоче мати представництво в органах місцевого самоврядування від тої партії від якої він – партія «Наша Україна». Щодо включення представників товариства до партійного списку, то до цього питання радив повернутися пізніше, ближче до виборів. За словами підсудного гроші він не отримував, а з боку даної особи була організована провокація, коли йому в сейф підкинули 3 тис. доларів, коли за декілька днів до цього були втрачені ключі від нього. 46 тис. грн. підкинули у шухляду столу коли він був відсутній в кабінеті. 

Після рішення суду першої інстанції йшла тривала судова тяганина по оскарженню рішення. Так прокуратура намагалася притягнути підсудного саме за статтею хабарництва, підсудний вимагав скасувати рішення суду і виправдати його. Так у березні  2016 року Апеляційний суд Черкаської області обвинувальний вирок суду першої інстанції скасував, а провадження по статті хабарництва вирішив закрити за недоведеністю підсудного у скоєнні злочину.

Касаційна інстанція у листопаді 2016 року вже скасувала рішення Апеляційного суду Черкаської області та направила справу на повторний розгляд в апеляції. У грудні 2017 року Апеляційний суд Черкаської області доводи прокуратури не прийняв, рішення суду першої інстанції залишив без зміни, але ухвалив рішення звільнити засудженого від покарання у зв’язку із закінченням строків давності.

 

Останні новини