Явка з повинною, - на Черкащині наочно показали як іде освоєння коштів

Сьогодні Золотоніська РДА організувала терміновий прес-тур, щоб показати як іде очищення річок Суха Згар та Золотоношка. 

Голова Золотоніської РДА Олександр Лісовий, директор фірми генерального підрядника ПРАТ «Магік» Геннадій Мучник фактично зробили «явку з повинною». Однак до них не приїдуть працівники УБЕЗу чи інших перевіряючих структур, вони стануть героями голубих екранів та шпальт газет і сайтів.

Такий прес-тур було організовано щоб відбілити негативний імідж влади який склався у зв’язку з розслідуваннями, щодо пожежного освоєння коштів виділених з державного бюджету. Докладно про те як освоювати тендер у розмірі 13,4 млн. дали фірмі-прокладкі ПРАТ «Магік» яка немає ані техніки, ані відповідної кількості працівників, а фото виконаних робіт на сайті підприємства взяті з сайті російських фірм, можна прочитати у нашому розслідуванні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ЧЕРКАЩИНІ ВИГАДАЛИ ВІЧНИЙ ДВИГУН З ВІДМИВАННЯ КОШТІВ

Більше того, 5 млн. грн. вже значаться як освоєні в минулому році, оскільки акт виконаних робіт підписано ще 29 грудня 2015 року, а 30 грудня згідно нього здійснено проплату, але навіть не ці особливості бюджетного законодавства тут головні.

Практично всі факти викладені у нашому розслідуванні знайшли сьогодні підтвердження в словах чиновників та генпідрядника.

Розповідаючи журналістам про проведення робіт з очистки та відповідаючи на питання голова Золотоніської РДА Олександр Лісовий підтвердив, що роботи виконуються субпідрядними фірмами, а сам генпідрядник власної техніки не має, але це мовляв його не стосується, оскільки всі документи, рекомендації для генерального підрядника в наявності.

- Ми повинні були почистити річку Суха Згар 17,4 км. і Золотоношку 30,3 км. В 2015 році ми почали роботи по очистці більше річки Суха Згар бо вона знаходиться у найгіршому стані. Ми провели переговори і уклали договір з компанією Магік яка виконувала такі роботи у Київській області. Наші підприємства відмовилися, бо у такий короткий термін виконати роботи не можна. На сьогоднішній день роботи продовжуються і вони триватимуть поки річка Суха Згар на 17,4 км. буде очищена. Я думаю що до весни ми цю роботу зробимо. Чому ми спішимо зробити. Для того щоб коли піде танення снігів оці канави промить, ми це з вами розуміємо. Ви чуєте запах? – говорить Олександр Лісовий. Докладніше на відео.

Техніки з останнього нашого візиту побільшало (нині загалом працює 5 одиниць), але вона не належить ПРАТ "Магік". 

Директор фірми генерального підрядника ПРАТ «Магік» Геннадій Мучник не такий багатослівний. З листочка зачитує на наше питання перелік субпідрядників та не зовсім чітко пояснює відсутність техніки в підприємства.

- Компанія Магік – це генпідрядник, ми просто організовуємо роботу, ми слідкуємо за виконанням робіт згідно з проектними рішеннями. Нам дали виконувати ці роботи бо ми маємо відповідний досвід, - пояснює Геннадій Мучник.

Чому на сайті компанії відсутні об’єкти які виконувала компанія а запозичені фото з Російської Федерації, також не може внятно пояснити.

- Коли ми робили сайт, дизайнер запропонував мені два чи три варіанта вирішення питання, ми ж самі сайти не робимо. Зупинилися на цьому, де він взяв інформацію я не знаю, - ніяково констатує представник генпідрядника.

Мешканці місцевого дачного кооперативу які прийшли також подивитися на роботи та журналістів, розділилися в своїх думках. Одні говорять, що добре що хоч очистку проводять, - інші не мають особливої віри в ефективність таких робіт та переконані, що для того щоб дійсно був толк, потрібно припинити практику скидання неочищених стоків в Суху Згар, бо це головна проблема.

Більш-менш об’єктивно ситуацію з очищенням описав голова Золотоніської районної ради Валерій Саранча.

- Я висловлю свою позицію з приводу проведення робіт. Наскільки вони будуть ефективні? Звичайно, що певна їх ефективність буде, однак комплексно – це проблему не вирішує. Ну буде більша пропускна спроможність цих річок, можливо не так затримуватимуться тут шкідливі елементи, але так чи інакше вони будуть потрапляти в Дніпро. Це буде доти, поки не будуть відповідним чином працювати очисні споруди, а вони зараз неготові і вже зараз там є проблеми в технології очищення – вона не дає поки потрібного результату, - пояснив Валерій Саранча.
 

Останні новини