Яценко шукає політичне майбутнє в Черкаській "Батьківщині"
Суперечливий політик, неодноразово обраний народним депутатом по 200 округу з центром в Умані Антон Яценко, шукає власне політичне майбутнє в Черкаській “Батьківщині”.
Про це стало відомо з власних джерел.
Яценко вперше потрапив до парламенту від “Батьківщини” ще в 2007 році, але у 2011 році переметнувся до складу фракції “Партії регіонів”. З 2012 року є незмінним переможцем 200 округу як мажоритарник, та брав участь у кількох проектах під місцеві вибори. Нині Яценко вже претендує на повноцінний політичний контроль над обласною організацією “Батьківщини”.
Секретар Черкаської міської ради і нині лідер обласної організації ВО “Батьківщина” Юрій Тренкін може втратити партійну посаду через можливі кардинальні зміни в партії.
Вже не вперше звучить прізвище нового можливого бенефеціара Черкаської обласної “Батьківщини” - Антона Яценка, який знову без великого політичного проекту. Про лобіювання столичним партійним керівництвом Яценка, як контролера регіональної “Батьківщини” згадувалося в грудні 2019, травні 2020 років. Але тоді справа далі розмов не пішла.
На місцеві вибори 2020 року, Антон Яценко пішов в якості Голови Черкаської обласної організації партії “За майбутнє” - на той час новий політпроект пов'язаний з бізнесменом Ігорем Коломойським. Вже в квітні цього року, Яценко втратив інтерес до політпроекту “За майбутнє” і склав з себе повноваження голови Черкаської обласної організації партії.
Відзначимо, що нинішній очільник ВО “Батьківщина”, Юрій Тренкін фактично очолив партію у липні 2020 року в досить скрутний час, коли з партії пішов багаторічний очільник - мер Черкас Анатолій Бондаренко. В кризових умовах, за результатами місцевих виборів, партія змогла завести фракції в Черкаську міську та обласну ради, а також отримати посади відповідно — секретаря міської ради та заступника голови облради.
Зростання уваги політичних аксакалів до перевірених часом і базовим електоратом політичних сил не виглядає дивно. Навіть останні рейтинги вказують, що більшість нових політичих проектів не наближаються до подолання необхідного бар'єру на виборах до парламенту. Натомість “Батьківщина” з стабільним рейтингом підтримки притягує потенційних інвесторів, оскільки має стабільні 10% плюс. А той же проект “За майбутнє” ледь долає 1% підтримки.