Якщо Ви стали жертвою насильства в сім’ї – звертайтеся до соціальних служб та правоохоронців
Слово «сім’я» у більшості людей асоціюється із безпекою та захистом, з місцем, де можна знайти спокій і взаємодопомога. Проте інколи за ширмою сімейного благополуччя приховані знущання та тиск з боку одного із членів родини.
Під насильством в сім’ї розуміють будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.
Домашнє насильство, на відміну від іншого виду насильства, має свої особливості – воно відбувається між людьми, як правило, залежними одне від одного. Здебільшого випадки насильства старанно приховуються, адже потерпілі бояться залякування зі сторони кривдника та не хочуть бути осоромленим оточуючими. Проте така поведінка ніколи не призводила до хороших результатів і рано чи пізно може статися біда. Одним із дієвих способів запобігання насильству в сім є направлення домашнього «агресора» до кризового центру для проходження корекційної програми. Так, протягом першого півріччя 2013 року до кризового центру було направлено 81 особу.
Правоохоронні органи вживають заходи щодо попередження насильства в сім’ї: виявляють причини і умови, що сприяють його вчиненню,вживають заходи щодо їх усунення, беруть на профілактичний облік осіб, схильних до вчинення насильства в сім’ї та проводять виховно-попереджувальну роботу з ними, відвідують сім’ї, члени яких перебувають на профілактичному обліку, приймають та розглядають заяви про насильство в сім’ї,направляють жертв насильства до спеціалізованих закладів, а також виносять захисні приписи.
Управлінням громадської безпеки УМВС України в Черкаській області та сектором кримінальної міліції у справах дітей області в поточному році здійснено ряд заходів щодо профілактики правопорушень у сфері сімейно-побутових відносин. Протягом першого півріччя 2013 року зареєстровано 1485 заяв і повідомлень щодо вчинення правопорушень, пов’язаних з насильством в сім’ї, 1328 особам працівниками міліції було винесено офіційні застереження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї та 39 захисних приписів щодо встановлення певних обмежень.
Працівники міліції в черговий раз наголошують: якщо Ви стали жертвою насильства в сім’ї, не приховуйте даний факт, звертайтеся у відповідні соціальні служби або в правоохоронні органи, де Вам нададуть кваліфіковану як правову, так і психологічну допомогу.
СЗГ УМВС України
в Черкаській області