Як Сухарькову вдалося врятуватись від сухарів

Кожна людина хоче жити, та не просто жити, а жити так як хочеться. В нинішніх умовах значною складовою якості життя є насамперед наявність фінансових ресурсів. Не втратив своєї актуальності і афоризм ще радянських часів – «щоб ти жив на одну зарплату». Дійсно нині важко прожити на одну зарплату так само як і за радянських часів. Тому наш винахідливий народ вигадує різні способи отримати «халтурку» іноді вона навіть граничить з межею законності та навіть її переходить. 

Прикладом вищесказаних слів може послужити і відомий за останні півтора року активний громадський діяч, голова правління Громадської Ради міста Черкаси Іван Васильович Сухарьков. Він нині працює директором департаменту з якості на ПАТ "Азот" та значну частину свого часу віддає громадській роботі. Хист до громадської роботи в нього проснувся коли йому перевалило за сорок. До цього він не вирізнявся особливою громадською активністю. А сталося це вже не стільки з власної волі, а за завданням Валентини Жуковської, якій він повік буде зобов’язаний за те, що рятує його від процесу сушіння сухарів.

А підстав, щоб їх підсушити є достатньо. Як стало нам відомо із джерел у органах МВС проти Івана Васильовича відкрито кримінальне провадження за статтею 361 частина 2 Кримінального кодексу України. Відкрита кримінальна справа була 10.06.2013 року, номер справи № 12013250020000431.

Дана стаття кримінального кодексу кваліфікує наступне правопорушення:

1. Несанкціоноване втурчання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку маршрутизації, - карається штрафом від шестисот до тисячі неоподаткованих мінімумів або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого та з конфіскацією програмних та технічних засобів, за допомогою яких було вчинено несанкціоноване втручання, які є власністю винної особи.
2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони заподіяли значну шкоду, - караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Читачу звичайно не зовсім зрозуміло, до чого тут комп’ютерні мережі і весь текст цих статей кримінального кодексу. Однак тут особливо і розуміти нічого, на час відкриття кримінального провадження на «АЗОТі» ще не працював начальником служби безпеки вже колишній начальник обласного управління УМВС Валерій Дерновий. Натомість Іван Васильович мав доступ до систем відео спостереження по охороні підприємства та за версією слідства декілька разів несанкціоновано вимикав в «потрібний» момент систему відео спостереження. Для чого він це робив ми не беремося стверджувати, нехай в цьому питанні розбереться слідство. Але оскільки кримінальне провадження відкрите значить для цього були підстави.

Звичайно, що правоохоронці могли підозрювати Сухарькова в злому умислі, і коли не працювало спостереження могли бути вивезені певні матеріальні цінності. Однак ми не віримо в те, що Іван Васильович здатен на такі ганебні речі. Він скоріше знайде інший спосіб де застосувати власні таланти ніж обманюватиме власне підприємство. Про один з прикладів застосування цих талантів ми вже писали, - коли на новорічні свята під його орудою по-тихому вивозили рештки табору «Придніпровський».

Також нагадуємо, що саме в цей час, влітку 2013 року і відбулися великі зміни в системі служби безпеки ПАТ «АЗОТ». Після звільнення з посади начальника обласного УМВС службу безпеки «Азоту» в липні очолив Валерій Дерновий де працює і по сьогоднішній день.

Про прихід Дернового на АЗОТ читайте у матеріалі: "О бедном гусаре, замолвите слово"

Після такої неприємної історії для Івана Васильовича Сухарькова із відкриттям кримінального провадження йому залишалося два шляхи – або сушити сухарі, або просити у Валентини Жуковської шансу. Валентина Борисівна як добрий управлінець і психолог чітко зрозуміла, що такі віддані і зобов’язані люди як Іван Васильович їй потрібні, тим більше у мудрій голові вже визрівав план створення Громадської Ради міста. На цей блок роботи і був кинутий Іван Сухарьков. Тепер у свої 40 років він змушений був перекваліфікуватися у активного громадського діяча, як не як це краще ніж мотати строк.

Пройде час, старі проступки зубудуться, а справу закриють за відсутністю складу злочину. Гарантом відсутності складу злочину стане Валентина Борисівна.
 

Останні новини