Як шахраї наживаються на черкащанах.

Завжди, в будь-якому суспільстві були люди, які не хотіли працювати, але кошти про цьому хотіли мати для веселого життя. І це не народні обранці, хоча дуже на них схоже. Це банальні шахраї. А в епоху мобільного зв"язку та інтернету вони перекочували в віртуальний світ.

Нещодавно з одним із знайомих сталася подібна історія. Загубивши електронну книгу, він розмістив оголошення про втрачену річ на відповідному інформаційному блокові Черкаського форуму. Ну а далі як в кіно. Майже відразу зателефонували, повідомили про те що знайшли втрачену річ і пообіцяли повернути за винагороду. Зустрітись домовились біля магазину "Епіцентр". Знайомий був на місці вчасно, після чого до нього зателефонували та запропонували перевести кошти на рахунок мобільного, оскільки не повірили що він приніс винагороду, і отримавши книгу не піде геть. Чоловік вкинув до терміналу поповнення 300 гривень. Невідомий перетелефонував і наказав поповнити рахунок ще на 200 гривень. От тут знайомий і зрозумів, що швидше за все його обманули. Підтвердилось все, коли на своїй сторінці в соцмережі виявив повідомлення наступного змісту: "Ну как,прошло жжение в области ануса?меня вот посетил вопрос,откуда такие познания про анальные неудобства:))шучу,не огорчайся старик,тем более если сам такой был,жизнь такая,особенно в колонии)местоположение не старайся,не вычислиш,не ты первый,всё продумано,работали через переадресации ,номера того уже нет,ты уже напакостил,спалил такой хороший форум.да и сумма небольшая... Ладно,удачи." Проте все ж використавши певні знайомства місцезнаходження лохотронщика знайомий знайшов. І ви праві якщо подумали про виправну колонію в селі Хутори. Так, саме з її території дзвонив невідомий шахрай.

Ми вирішили поспілкуватись на форумі міста ще з кількома дописувачами, і виявилось що насправді номерів з яких працюють шахраї в місті багато. Проте є кілька особливо активних. З номерів (096)708-26-37,(091)980-47-27 як правило дзвонить один і той же чоловік. Точно відомо що вдавалося виманити щонайменше 200 гривень за втрачені документи, які не повернули, номер 098-794-05-44належить схоже шахраю який має доступ до бази данних в податковій, міліції чи ДАЇ, оскільки працюють по оголошеннях про втрату документів, а постраждалим називають правильні дані, вказані в документах. Власнику номера (097)829-12-56 теж вдалося отримати 400 гривень з потерпілого, за ніби-то повернення документів. Ну а з номера (096)8318529телефонували героєві нашого допису, (097) 829-13-07 відрізняється винахідливістю, до розмови підключилась "бабуся", яка знайшла документи.

Таких номерів у Черкасах близько сотні. Проте варто пам"ятати кілька правил, щоб уникнути обману, і головне з них: "Не перераховуйте кошти на мобільний телефон". Шахраї використовують бажання чесних людей повернути втрачену річ заради наживи. А інформацію для пошуку горе-власників шукають на тематичних сайтах. Тож поменше інформації в оголошенні про втрату цінних для вас речей.

Останні новини