Як не бути кинутим під час роботи в виборчих штабах (Поради)

Громадський рух "Проти Політики Кидалова" у розпал роботи виборчих штабів партій та кандидатів оприлюднив прості поради черкащанам які зважилися попрацювати на виборах. Активісти наводять ряд простих порад як убезпечити себе від фінансового кидалова, яке дуже часто практикують партії та кандидати під час виборів, спочатку обіцяючи фінансову винагороду за роботу, а потім забуваючи про свої обіцянки просто кидають найбільш незахищені верстви населення. 

Сьогодні в умовах економічної кризи та виборчої кампанії яка захлинула Черкаси найбільш незахищені верстви населення – це переважно молодь, безробітні та пенсіонери намагаються заробити певні кошти попрацювавши на виборах у штабах різних партій та кандидатів. Зараз головні гравці виборчої кампанії саме цих людей залучають до роботи у агітаційних групах, членами комісій, спостерігачами тощо – обіцяючи їм грошову винагороду.

Однак факт надання обіцянки ще не означає факту гідної оплати праці людей. Як раніше, так ми переконані і під час цієї кампанії політичні аферисти різного рівня намагатимуться обаманути людей – десь недоплатити обіцяного, десь взагалі відверто кинути. Щоб убезпечити людей від можливого кидалова, активісти руху «Проти Політики Кидалова» виробили декілька простих порад, дотримуючись яких можна мінімізувати можливість обману з боку партійних функціонерів.

Перед тим як перейти безпосередньо до порад, особливо звертаємо увагу черкащан на штаби кандидата у президенти Петра Порошенка, оскільки керівником його виборчого штабу став заступник Кличка, Віталій Анатолійович Ковальчук. Саме з імям Віталія Ковальчука пов’язане масове кидалово на гроші колишніх працівників штабів партії «УДАР» під час виборів 2012 року. Найкращий спосіб убезпечити себе від кидалова – це не йти працювати в штаби Петра Порошенка.

Перелік простих, але дієвих порад: 

1. Ідучи працювати у виборчі штаби – вимагайте офіційного оформлення та укладення офіційної трудової угоди – це однозначно убезпечить від фінансового кидалова, а в разі його виникнення дасть можливість відстояти свої права в суді. Укладення офіційних угод – це найдієвіший спосіб себе убезпечити, але в українських реаліях жоден кандидат чи партія так не працюють, а працюють неофіційно з чорним налом. 

2. Погодившись навіть працювати неофіційно, чітко обговоріть умови на яких працюватимете із чітким визначенням суми фінансової винагороди за зроблену роботу. Не сприймайте розмитих тверджень по типу ми ще не визначилися, але нагорода буде, - це пряма ознака, що Вас хочуть кинути. 

3. За перший місяць роботи можете не вимагати оплати наперед, вона буде здійснена. Головне – це вимагати оплати праці за другий місяць роботи безпосередньо до дня виборів, принаймні 75% від її повного розміру. Оскільки якщо Ви не отримаєте винагороду до дня виборів, будьте певні, що після дня виборів, шанси на її отримання близькі до нуля. Це пояснюється тим, що в день виборів Ви ще будете потрібні як члени комісій, спостерігачі, після виборів Ви є цілком непотрібними штабам. 

4. За декілька днів до голосування поставте жорстку умову виплати коштів до дня голосування, в противному разі пригрозіть невиходом на дільницю – це є найбільш дієвий метод впливу. Будьте певні, що за цих умов керівники штабів підуть Вам на поступки, бо не вихід на роботу у день голосування – це буде для них провал, тому гроші знайдуть у будь-якому випадку. 

5. Під час роботи в штабах намагайтеся запам’ятовувати прізвища працівників штабів які Вами керують і здійснюють виплати. В ідеальному варіанті намагайтеся зібрати докази своєї роботи в штабах – по можливості беріть документи де Ви є у списках, фіксуйте їх на фото та відеозйомку. Після дня голосування це для Вас буде єдина можливість натиснути на нерадивих штабістів та під страхом публічності змусити заплатити заборговане. 

6. Про факти можливого фінансового кидалова повідомляйте активістів руху «Проти Політики Кидалова» за постійно діючим телефоном гарячої лінії 093-687-98-37. Ми зможемо надати фактам фінансового кидалова публічності та під тиском громадськості змусити заплатити заборговане.

Дотримуючись цих нескладних правил можна буде убезпечити себе від фінансового обману з боку всіх політичних партій та кандидатів. Лише разом ми змусимо цих ублюдків бути чесними і працювати чесно. 

Громадський рух «Проти Політики Кидалова» був і залишається політично незаангажованим та таким, що не співпрацює з політичними партіями та кандидатами. Ми здійснювали і будемо здійснювати свою роботу виключно на громадських засадах.