"Я не я і хата не моя", - мер про скандальну забудову Соснівки (Відео, Фото)

«Я не я і хата не моя» таким народним прислів’ям можна коротко описати коментар міського голови Черкас Анатолія Бондаренка щодо дерибану Соснівки під висотну житлову забудову.

Депутати Черкаської міської ради ухвалили низку рішень якими дали зелене світло висотній житловій забудові в мікрорайоні Соснівка за адресою Менделеєва 4 на земельній ділянці у 5,3 га де знаходиться будівля так званої «Андріївської дачі».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ В ЧЕРКАСАХ ДЕРИБАНЯТЬ СОСНІВКУ ПІД ВИСОТНУ ДОСТУПНУ ЖТИЛОВУ ЗАБУДОВУ (ФОТО, ПОІМЕНКА)

В період новорічних свят триватиме громадське обговорення (до 10 січня), опісля виконавчий комітет має затвердити зміни до детального плану території і після цього департамент архітектури та містобудування матиме можливість надати містобудівні умови та обмеження забудовнику-інвестору (ПП Міськбуд-плюс). Разом з депутатами за скандальні рішення голосував і міський голова.

Ще не так давно, навесні 2014 року він в якості головного батьківщинівця пікетував паркан навколо цієї ділянки з гаслом Соснівка без парканів, та нарікав на «злочинну владу» часів губернатора Сергія Тулуба, яка забрала у містян доступ до цих територій. Ми також вручили прес-службі міського голови матеріал з сайту «Про головне» тих часів, щоб нагадати йому, його ж слова. 

На фото Анатолій Бондаренко в оточенні однодумців у боротьбі за "Соснівку без парканів" травень 2014 р. (Фото сайту Про головне)

Сьогодні, вже в статусі міського голови, Анатолій Васильович не був таким категоричним противником забудови та парканів.

Але запевнив, що здійснюватися вона буде лише за узгодженою позицією з громадою та за наслідками громадських слухань. У виникненні самого такого питання порядку денного кивав на Черкаську обласну раду, мовляв вона ж віддала в оренду майновий комплекс та будівлі розташовані на цій земельній ділянці приватній структурі, то у них і питайте. 

Коментар Анатолія Бондаренка також можна переглянути у відеозаписі. 

- Давайте будемо відверто говорити, що цю ділянку Черкаська міська рада віддала в 2011 чи 2012 році комунальному підприємству «Готельний комплекс Дніпро», де був отриманий державний акт на право постійного користування земельною ділянкою під колишньою «Андріївською дачею». Які сьогодні повноваження у Черкаської міської ради, забрати цей акт, скасувати? Ми не вийшли ні на метр, відповідно до меж цієї ділянки. Я ж не винен, що Черкаська обласна рада віддала приватному підприємцю який орендує той комплекс, чи можливо продала, чи дала дозвіл на внесення невідємних поліпшень, всі питання до обласної ради. Ми не змінили межі ні на метр. Що стосується житлової забудови, ви знаєте, що ніякої житлової забудови без позитивного рішення громадських слухань не буде. Що стосується того, що говорять дали 42 га розроблення детального плану території. Містобудівне законодавства якраз так і говорить, що потрібно залучити відповідні вулиці, будинки які сусідні з цією ділянкою. Але за межі цієї ділянки в 5,3 га ніхто не вийшов, - розповів про свою позицію Анатолій Бондаренко. 

Позиція Анатолія Бондаренка цілком зрозуміла, але не зовсім вичерпна та щира і це м’яко кажучи. Відзначимо, що Черкаська обласна рада минулого скликання дійсно надала дозвіл на оренду майнового комплексу та будівель розміщених на цій ділянці 21 січня 2015 року. На той час Анатолій Бондаренко був депутатом обласної ради та головою фракції ВО «Батьківщина». Він особисто, а також переважаюча більшість членів його фракції підтримали дане рішення, тому закиди в стилі «питайте в обласної ради» не зовсім логічні. Більше того депутат минулого та нинішнього скликання від Батьківщини, тоді перший заступник голови обласної ради Наталія Кравцова особисто займалася вирішенням питання передачі в оренду даного майнового комплексу. (дані поіменного голосування можна переглянути за цим посиланням ст. 24-25 документу)

А також на фото. Ще тоді депутат Любов Майборода попереджала, що це може бути форма дерибану комунальної власності та голосувала проти (позначена зеленим кольором)

Щодо ухвалених вже рішень Черкаської міської ради, то їх хронологія була наступною. Спочатку у липні цього року представник КП «Готель Дніпро» звертається до міської ради з проханням скасувати право постійного користування земельною ділянкою (дане право фактично прирівнюється до права власності, що дає користувачу сплачувати мінімальні податки за землю) і цим же рішенням земля передається вже в оренду приватній структурі. 

Далі Черкаська міська рада приймає рішення про зміну цільового призначення цієї земельної ділянки із громадської забудови на житлову та громадську забудову. І вже в грудні ухвалює рішення про дозвіл на розробку проекту детального плану територій. За всі ці три рішення разом з представниками всіх фракцій без виключення голосував і Анатолій Васильович Бондаренко. 

Насамкінець варто додати, що як рішення обласної ради так і подальші управлінські рішення КП «Готель Дніпро» та Черкаської міської ради свідчать про здійснення оборудки по передачі даних будівель та земель у приватне довгострокове користування. При цьому інвестору вдалося уникнути будь-яких земельних аукціонів на золоту Соснівську землю.
 

Останні новини