Я его слепила из того что было

Я его селипила из того что было, а потом что было то и полюбила, - співається в старій пісеньці 90-х. За таким же мотивом нині активно формується та укріплюється місцевий політичний проект ВО «Черкащани».

Хто стоїть за цим обєднанням, яка його мета та кого ж всетаки пропонують полюбити виборцям Черкащини під личиною красивого крайового проекту. Виявляється всі до болю знайомі обличчя – хто колишній регіонал, «тушка», а хто просто бізнесмен, а хто просто розчарувався у великих партіях. 

В умовах кризи політичної та державної системи місцеві еліти які вже виросли із коротких штанців дрібного дерибану (підприємництва) зливаються з владою в умовах крокуючої децентралізації яка межує з федералізацією. У цих еліт феодальний принцип – кожен тримає вотчину свою. Для конгломерату місцевих скоробагатьків, бізнесменів, політичної їх обслуги, Черкащина виглядає саме вотчиною, принцип простий – не заважайте нам тут працювати і робити гроші, захищати власні інтереси а там хоч Путін прийде.

Таке на перший погляд неприродне обєднання обєднало доволі різних людей, заради збереження їх природніх інтересів. Називати можна багато відомих прізвищ, але за всіма не вженешся (остаточно їх розкриють виборчі списки), зосередимося на основних фігурах які матимуть вплив на прийняття рішень, будуть і вже роблять публічний образ проекту, які приймають рішення та є гаманцями проекту. А проект відверто не дешевий.

Чи не вперше почнемо з публічних промоутерів проекту – головним таким промоутером високого рівня стала голова обласної ради Валентина Коваленко. Покинувши партійний дах ВО "Батьківщина"  Валентина Михайлівна активно публічно агітує за ВО «Черкащани».

На фото Павло Карась та Валентина Коваленко. 

– Я вже не вірю партіям. Для них поняття відповідальності за свої слова вже просто атрофоване, разом із совістю та честю. Досить загравань перед дніпропетровськими укропами, донецькими опами, львівськими самопомічами та київськими ударами. Нам треба об`єднатися навколо сили рідного краю. І такою силою для гуртування є ВО «ЧЕРКАЩАНИ», - закликає Коваленко повіривши в перше місце в списку до обласної ради яке їй пообіцяли гаманці містечкового проекту. 

Варто додати, що Валентина Михайлівна готова навіть принципи свої осідлати заради майбутнього у новому обєднанні. Так її критика Гройсманівської адміністративно-територіальної реформи змінилася на милість. А в тому вигляді якому це протягується зараз – це і федералізація і зрадницькі зміни до Конституції. 

В публічній площині саме на Валентину Коваленко покладено завдання проспівати оду ВО «Черкащани» в стилі Альони Апіної – «я его слепила из того что было, а потом что было то и полюбила». Задання піарщиків щоб якомога більше черкащан полюбило цей проект. 

Ще одним фронтменом по публічному намагнічуванню виступає екс-заступник міського голови Павло Карась. Про нього можна сказати одним словом – популіст, але це саме те що треба для обєднання. Він йтиме кандидатом на міського голову Черкас, та першим у списку до міської ради.

– Ми не будемо платити з бюджету за ямковий ремонт на дорогах. Ми будемо платити лише за якісні дороги на Черкащині, - популістично заявив Павло Карась на представленні обєднання. 

Згідно реєстраційних даних Павло Карась очолює міську організацію партії, прибився до неї порівняно недавно, лише у липні цього року.

Однак далеко не вищевказані особи ліплять те, що мають полюбити черкащани. Більш важливі особи які «рішають питання» стоять на другому плані, - саме вони і будуть забезпечувати технічну сторону результату – дивлячись на підбір «чесної команди» зрозуміло, що не обійдеться без підкупу, заохочення, адміністративного тиску та інших стандартних методів ведення виборчої компанії на Черкащині.

Задумку замутити проект під місцеві вибори почали реалізовувати ще раніше, серед фінансистів та ідейних натхненників тушка парламенту Анатолій Семинога, давній знайомий Валентини Коваленко, власник агрокорпорації «Агро-Рось», депутат обласної ради Олег Васецький (представник інтересів агроолігарха Юрія Косюка) та інші. 

Нині Анатолій Семинога є секретарем політичної ради ВО «Черкащани» він і урочисто повідомив про похід «кращих» на вибори.

– Прийнято рішення направити кращих представників до місцевих рад і ми впевнені, що люди на місцях нас підтримають, – заявив він.

Партія ВО «Черкащани» постала із такої собі Християнсько-Демократичної партії України.

Для збільшення клікніть на фото. Скрін з Вікіпедія

Одна із найстаріших політ сил країни яку просто взяли «купили» у ще одного відомого регіонала Віталія Журавського.

Код в єдиному державному реєстрі ВО "Черкащани" той який раніше належав ХДП, останню партію просто перейменували. 

Для збільшення клікніть на фото. Скрін з Вікіпедія

Він і значиться як засновник, хоча давно вже перебував у Партії Регіонів.

Окрім Анатолія Семиноги в керівному органі партії ще як мінімум два доволі відомих у вузьких колах прізвища – це бізнесмени з Черкащини.

Андранік Казарян – який є бізнес-партнером губернатора Юрія Ткаченка, має будівельний, сільськогосподарський бізнес який тісно переплітається з бізнес-інтересами очільника області.

Олексій Душейко – один із синів колишнього регіонала з Чорнобаївщини Петра Душейка, який заснував агрокорпорацію СТОВ «Дніпро». Очевидно батько розуміє, що для захисту бізнесу потрібно висувати сина в регіональну політику.

- Тільки той, хто сам живе і працює на Черкащині, може справді вирішити проблеми людей, які живуть поруч. Ми не вчора з`явилися і не під вибори.Ми роками працюємо й розвиваємо рідні міста та села, турбуємося про вирішення проблем громад, - заявив Петро Душейко.

На фото Анатолій Семинога та Петро Душейко. 

Саме ці люди будуть рулити в партії, формувати списки та забезпечуватимуть фінансування партії-фантома.

Головою обласної організації ВО «Черкащани» є агробізнесмен з Катеринопільщини Олександр Коваленко. Але як стверджують в партії рішення приймаються колегіально. Серед обласної організації вся партія якої і бралася під Черкащину, засвітився представник нардепа Володимир Зубика, Сергій Любивий.

Очевидно, поява в ВО «Черкащани» таких людей як Сергій Любивий опосередковано вказує на методи які будуть застосовані – а це прямий та непрямий підкуп виборців. Сам Любивий став героєм новин на минулорічній виборчій кампанії до парламенту, коли спочатку мав балотуватися по від БПП по округу свого шефа (від Володимира Зубика як його технічний кандидат - ред.) Однак коли піднялася інформаційна хвиля його тихенько прибрали. Проте він засвітився під час прямого підкупу виборців людьми Володимира Зубика коли вони були побиті активістами.

Не останнє місце у фінансуванні проекту відіграє і депутат Черкаської обласної ради Олег Васецький який є представником інтересів олігарха Юрія Косюка на Черкащині.

Тож проект має на меті зібрати місцеву бізнес-еліту заради захисту насамперед бізнес-інтересів. Вже зараз в нього вкладені неабиякі фінансові ресурси, проводяться акції, реалізуються піар-проекти. Поки що соціологи не дають позитивних прогнозів для проекту, однак все ж головне питання – це гроші, та готовність купувати виборця, а це обовязково буде якщо є бажання досягнути результату. Неабияку роль зіграє і адміністративний вплив на підлеглих працівників які працюють у бізнес-структурах висуванців ВО «Черкащани».

В разі певного успіху та проведення депутатів у ради різних рівнів – це буде суто провладна сила, яка буде з владою заради успішного ведення бізнесу. Та й сам символ партії – показує кругову поруку яка існуватиме серед бізнес-еліти заради власного захисту. Та чи варто черащанам «любити» на виборах те, що нам зліпили «из того что было»???

Партія яка немає ані сайту, ані програми має за символ - кругову поруку. 

 


 

Останні новини