"Взять на себя", прокурори пішли на угоду з фальсифікаторами від БПП та Опоблоку

Прокуратура пішла на угоду та примирення з підозрюваними у фальсифікаціях результатів виборів до Черкаської облради, про визнання винуватості останніх.

Угоду про примирення та визнання винуватості підозрюваними – головою обласної виборчої комісії Миколою Сергуновим та секретарем комісії Дмитром Жиляєвим, прокуратура подала до Соснівського районного суду. 11 грудня Соснівський районний суд відмовився затверджувати дану угоду.

У своїй ухвалі суд обґрунтовуючи таке рішення зазначив, що укладення угоди щодо уповноважених осіб юридичної особи (якою є виборча комісія) по кримінальному провадженні не допускається. Також суд відзначив процесувальні порушення у термінах здійснення досудового розслідування та повернув справу для подальшого досудового розслідування. 

Відзначимо, що згідно фабули кримінального провадження обвинувачені підозрювалися за ч.4 ст. 158 КК України, яка передбачала покарання у вигляді позбавлення волі від 7 до 10 років. 

А вже у запропонованій угоді про примирення дії підозрюваних кваліфікувалися за ч. 1 ст. 158 КК України, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 2 до 4 років. 

В підготовчому судовому засіданні на стадії якого і мають право подаватися угоди про примирення прокурори та сторона захисту просили затвердити угоду про примирення та визнання винуватості. 

Нагадаємо, що у ніч з 3 на 4 листопада 2015 року під час підведення підсумків з виборів депутатів Черкаської обласної ради, члени обласної виборчої комісії затвердили сфальшований підсумковий протокол. У низки партій було відібрано близько 40 тис. голосів виборців, які розподілилися між БПП-Солідарність, Опозиційний Блок та ВО «Черкащани». За результатами таких фальсифікацій до ради потрапляв «Опозиційний блок», а за бортом залишалися «Укроп» та Партія ветеранів Афганістану.

Відзначимо, що голова та секретар виборчої комісії були лише виконавцями схеми реалізації фальсифікацій. Окрім Опозиційного Блоку та БПП в їх реалізації були замішані низка інших політичних сил які мали різні ролі в тому числі і інформаційні. Докладно про фальсифікації тих днів можна почитати у розслідуванні видання "Кропива"

Голова комісії Микола Свергунов був поданий до складу виборчої комісії обласною організацією партії «Опозиційний блок», секретар Дмитро Жиляєв – обласною організацією партії Блок Петра Порошенка.

 

Останні новини