Встановлено фальсифікаторів та кінцеві результати виборів до облради

Сьогодні Черкаська обласна виборча комісія встановила остаточні результати виборів до Черкаської обласної ради та головного «фальсифікатора» вчорашніх результатів за якими до облради проривався Опозиційний блок.

Нагадаємо, вчора 4 листпопада у 3 години 20 хвилин ранку обласна виборча комісія під керівництвом Миколи Сергунова ухвалила протокол про результати голосування за яким 40 тис. голосів забрала у цілої низки партій та додала їх Блоку Петра Порошенка і Опозиційному блоку. За результатами таких нехитрих підрахунків аля Тулуб-Козько, Блок Петра Порошенка отримав бажані 23% та було забезпечено проходження Опозиційного блоку. Мимо каси пролітав повністю Укроп та Партія ветеранів Афганістану, покоротили кількість депутатів і ВО «Свобода».

На диво губернатора Юрія Ткаченка та його заступника і за сумісництвом тіньового керівника штабу Блоку Петра Порошенка Юрія Саса «дрібна партійна шваль» обєдналася і прийшла брати за бари губернатора. В результаті сам Сас зліг на лікарняне, а в Юрія Олеговича стався напад «африканської політичної чуми».

До пізньої ночі силами в тому числі і обласної міліції збирали членів ТВК, а потім всю ніч звіряли результати. Інформація про яку заявили Укроп Свобода та Партія ветеранів афганістану підтвердилася – в пользу телезрітелей (читай Блоку Петра Порошенка та Опозиційного блоку) пішло 40 тис. голосів.

Головний «фальсифікатор» встановлений

Головний «фальсифікатор» виборів встановлений був вже членами комісії, як виявилося – це невизначене явище яке визначили як «щось сталося». Саме тим, що «щось сталося» пояснив незрозумілу міграцію 40 тис. голосів сьогодні у коментарі нашому виданню секретар обласної ТВК Дмитро Жиляєв. Відзначимо з учорашнього дня не можуть знайти і голову ТВК Миколу Свергунова, а сьогодні під час засідання печатка то зникала то зявлялася.

- Голова обласної виборчої комісії Микола Сергунов знаходиться в м. Києві за власними справами. Четвертого листопада ми засідання не закривали і зараз у режимі відкритого засідання встановлюємо кінцеві результати виборів і оголосимо уточнений протокол тому з точки зору законності все в юридичній площині. Щось трапилося з електронним шаблоном тому і є потреба уточнення кінцевих результатів, - пояснив секретар обласної ТВК Дмитро Желяєв.

Підсумкові результати голосування таки встановили, але про них трохи згодом. Зараз же вже про фальсифікаторів без лапок. Як повідомили нам в обласному управлінні міліції кримінальне провадження за фактом фальсифікації виборчої документації членами комісії відкрито за статтею 158 ККУ. Однак головний ініціатор нічного ухвалення протоколу Микола Свергунов на даний час не допитаний і вирішує свої справи в Києві.

Миколу Свергунова (на фото) не поспішає шукати міліція. 

- Місце знаходження Миколи Сергунова наразі не встановлено, слідчі дії по кримінальній справі ведуться. В разі якщо він буде ухилятися від співпраці з слідчими він буде поданий у розшук, - пояснює керівник прес-служби УМВС області Дмитро Грищенко.

Молода заступниця голови ОВК представниця Піратської партії Валентина Габ зачитує протокол який встановлює результати голосування, в ньому відображується і те, що комісія невинна у фальсифікаціях, а просто «щось трапилося».

- Постанова про внесення змін до підсумкового протоколу результатів голосування до Черкаської обласної ради та прийняття поставнови №77 від 5 листопада. Встановлено неточності у підведенні підсумків голосування, які суттєво спотворюють волевиявлення громадян з незалежних від ОВК причин. Постановою №77 скасовоється постанова №76 та оголошується кінцевий уточнений протокол результатів підрахунку голосів виборців, - виголошує заступник голови ОВК.

Виправлення фальсифікацій лягло на плечі молодої заступниці Валентини Габ та секретаря Дмитра Желяєва, біглий голова так і не зявився. 

Присутні члени комісії одноголосно ухвалюють рішення та радо підписують протоколи, всі радіють. Завіса. 

Про справжніх фальсифікаторів

Про справжніх фальсифікаторів говорить порівняння протоколів підсумкових результатів виборів. Наводимо результати партій які набрали найбільше голосів, при цьому перша цифра – це дані сфальшованого протоколу, друга цифра – це результати кінцевого протоколу вже без фальсифікацій.

З них бачимо, що вчорашня інформація про фальсифікації підтвердилася – найбільше від них отримали провладний Блок Петра Порошенка та Опозиційний блок – вони ж очевидно і є головними фальсифікаторами. Нажаль даний неспростовний факт не буде встановлений правоохоронними органами. Однак суспільну і політичну відповідальність за нього несе саме губернатор Черкащини Юрій Ткаченко який балотується першим номером у списку БПП та керівник тіньового виборчого штабу БПП, заступник губернатора Юрій Сас. Найменшим адекватним покаранням для даних осіб – було б звільнення.

Заступник губернатора Юрій Сас не вигадав нічого кращого як взяти лікарняний. 

Практика попередніх років та фальсифікацій підтверджує нездатність правоохоронної системи покарати як втілювачів так і організаторів фальсифікацій. Важко сподіватися навіть на покарання Миколи Сергунова не кажучи вже про замовників. Тож Черкащину можна привітати з досягненням до образу Ольги Козько можна сміливо додати Миколу Свергунова.

Ще раз наголошуємо, що порівняльні цифри безапеляційно вказують на фальсифікаторів. Ось вони - це БПП і Опоблок. 


БПП- Солідарність – 23,15%                                                 17,53 %
ВО Черкащани – 16,08%                                                         15,54 %
ВО Батьківщина – 12,34%                                                       12,52 %
Радикальна партія – 10,18%                                                  10,24 %
Відродження – 8,01%                                                               8,14 %
ВО Свобода – 6,28%                                                                 7,51 %
Опозиційний блок – 6,18%                                                      3,93 %
Укроп – 4,8%                                                                               6,94%
Аграрна партія України – 3,66%                                            4,36 %
Партія ветеранів Афганістану – 2,79                                     5,01 %

Таким чином кінцеві несфальшовані результати виборів до Черкаської обласної ради виглядають наступним чином.

БПП- Солідарність – 17,53 % (18 депутатів)
ВО Черкащани – 15,54 % (16 депутатів)
ВО Батьківщина – 12,52% (13 депутатів)
Радикальна партія – 10,24% (10 депутатів)
Відродження – 8,14% (8 депутатів)
ВО Свобода – 7,51% (7 депутатів)
Укроп – 6,94% (7 депутатів)
Партія ветеранів Афганістану – 5,01% (5 депутатів)

В додатках весь протокол з прізвищами кандидатів які проходять до складу нової обласної ради. 

І на завершення для наших Юр
 

Останні новини