Воротнік вимагає запобігти відключенням трансляцій із Черкаського міськвиконкому.

Депутат Черкаської міської ради Валерій Воротнік подав службову записку, в якій просить розібратися із системою допуску людей до управління інтернет-трансляціями із будівлі Черкаського виконкому. Нагадаємо, що вчора відбулося відключення трансляції під час наради. Це викликало масу припущень та взаємних звинувачень, зокрема заступник міського голови Павло Карась у відключенні звинуватив людей колишнього мера Сергія Одарича, супротивна сторона звинуватила в цих діях секретаря міської ради Віктора Білоусова. Боюся що правди ми так і не дізнаємось. Ну і власне текс службової записки.

" Вважаю, що ситуація, яка склалася з експлуатацією комп'ютерних мереж, які використо-вують служби та підрозділи Черкаської міської ради, умови експлуатації та доступу до офіційного веб-сайту Черкаської міської ради несуть в собі загрозу інформаційній безпеці та потребують негайного втручання. Крім того, окремі існуючі моменти створюють передумови для скоєння кримінальних злочинів, а саме злочину в сфері використання ІТ -- несанкціонованого втручання в роботу ЕОМ, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж. Своє переконання я обгрунтовую наступним чином:

1. Є незрозумілою організація, принцип роботи та експлуатації комп’ютерних мереж міськви-конкому. Зазначу, що ряд посадовців виконкому мають оформлені відповідним чином до-пуски до інформації з обмеженим доступом. В той самий час комп’ютерні мережі, пер-сональні комп’ютери, програмне забезпечення, яким користуються у своїй роботі данні особи обслуговуються сторонніми особами без відповідних допусків, що унеможливлює існування будь-якого рівня безпеки. Вважаю, що існуюча ситуація може бути використана для несанкціонованого отримання службової інформації сторонніми особами.
2. Під час засідання міськвиконкому, яке відбулося 14 травня 2013 року на відповідному офі-ційному веб-ресурсі не велася інтеренет-трансляція засідання. В той самий час камери, вста-новлені в к. 206 продовжували працювати. Трансляція відео-потоку зі встановлених в викон-комі камер, враховуючі існуючу ситуацію з експлуатацією комп’ютерних мереж виконкому може спрямовуватися куди завгодно і з будь-якою метою, в тому числі злочинною.
3. Доступ до адміністрування офіційного веб-ресурсу Черкаської міської ради має близько 30 осіб. Лише кілька з них мають відношення до інформаційних підрозділів ради. Інші спів-робітникам прес-служби, які здійснюють безпосередню експлуатацію сайту не відомі. Існуюча ситуація може призвести до втручання в роботу веб-ресурсу, розміщення на ньому будь-якої інформації сторонніми особами в будь-який час і з будь-якого місця. Враховуючи офіційний статус веб-ресурсу як офіційного сайту Черкаської міської ради, дане втручання може мати ознаки кримінального злочину."

Ярослав Нищик

Останні новини